Wpis z mikrobloga

To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem który w XXI wieku powinien być standardem.
Minimalne kwoty od której się zaczynają opcję z automatem to 90k zł, nawet przy posranych cłach, vatach i kosztach transportu bardziej opłaca się sprowadzać auto z USA niż kupować w Polskim salonie.
A kogo to wina - oczywiście Januszy "tylko manual, ja muszę mieć kontrolę nad autem"

Ehhh, 3 świat.
#motoryzacja #auto #samochody
Pobierz loczyn - To jest jakaś padaka, żeby ciężko było kupić nowe auto z salonu z automatem ...
źródło: comment_pUR758iWiQE3QMeX0uZ8BjcBSrADVPZ4.jpg
  • 308
dissujesz Polskę że z winy lokalnych januszy brak automatów w salonach. To wystarczy przejechać za granicę i pozostajac w UE kupisz sobie w salonie w kraju bez januszy. W czym problem?


@uhu8: Słaba złotówka do Euro sprawia, że ceny są wyższe niż u nas
ALE
można tam już wybierać w niskich segmentach skrzynie automatyczne a u nas nie i o tym piszę!
@Longerrr: No i dobrze że Ci się spodobało, ale nie myśl że każdy kto jeździ manualem po przesiadce będzie w takiej euforii jak Ty i zacznie każdego użytkownika manuala nazywać cykorem przed nieznanym.
Automaty są droższe, i poza właśnie brakiem wahlowania tą wajchą, spalanie jest wyższe, a ma to znaczenie jeśli kupujesz bieda auto z salonu z mocą mniejszą niż te 150KM, osiągi są słabsze, a serwisy są kosztowniejsze, w autach
@Longerrr: Automat fajny, w szczególności w połączeniu z adaptacyjnym tempomatem. Zarówno automat, jak i manual mają swoje plusy i minusy. IMO wszystko zależy od konkretnego auta i konkretnej skrzyni bo może się okazać, że plusy automatu są przyćmione przez pewne wady. Sam przy zamawianiu Polówki ostatnio się zastanawiałem nad automatem, ale po recenzjach postawiłem na manualną – niższe spalanie i paradoksalnie lepsza dynamika. Szkoda bo automat i ACC to byłoby to.