Wpis z mikrobloga

Rozbawiają mnie bardzo tzw. ukraińscy nacjonaliści.
Bo czego oni bronią? Ukraina (podobnie jak Białoruś) to sztuczny twór powstały w latach 90-tych. To państwo nigdy wcześniej nie istniało (jako uznane na świecie niepodległe państwo).
To jest szkoda dla Ukraińców, że ten kraj powstał bo dziś to drugi (po Mołdawii) najbiedniejszy kraj w Europie z olbrzymią ilością patologii, a w ZSRR mieli znacznie lepiej.
Kulturowo Ukraina to prawie to samo co Rosja, nie tylko, że Słowianie jak Rosjanie, ale Ukraina to kultura wschodnia/prawosławna (podczas gdy np. Polska, Litwa, Finlandia czy Czechy to kultura zachodnia-łacińska), język prawie jak ruski i pisany cyrylicą, wyznanie prawosławne, a genetycznie bardzo podobni do Rosjan tylko większe wpływy blisko-wschodnie i mongoloidalne, a mniejsze uralskie/fińskie niż Rosja, politycznie ani nie są w UE, ani w NATO.

#ukraina #nacjonalizm #ciekawostki #geopolityka #warszawa #praca #europa
Pobierz mozebycsuper - Rozbawiają mnie bardzo tzw. ukraińscy nacjonaliści.
Bo czego oni bron...
źródło: comment_9aFWx4U0RR1LdJjNwocagm95dX7LknTu.jpg
  • 106
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@mozebycsuper:

To państwo nigdy wcześniej nie istniało


I co z tego? Skoro jest świadomy naród to państwo jest efektem tej właśnie narodowej świadomości.

To jest szkoda dla Ukraińców, że ten kraj powstał bo dziś to drugi (po Mołdawii) najbiedniejszy kraj w Europie z olbrzymią ilością patologii, a w ZSRR mieli znacznie lepiej.


Myśląc w ten sposób Polacy nigdy nie przeprowadziliby powstania wielkopolskiego czy śląskiego bo bardziej opłacałoby żyć wtedy w Niemczech.
@mozebycsuper ten ich nacjonalizm trzeba tępić zgadzam się. Z tym że wg mnie polski nacjonalizm trzeba tępić, każdy trzeba tępić.

A te ostatnio modne komentarze na temat sztuczności Ukrainy polegają głównie na podbudowania własnego ego.

Dla przykładu taki Grek może sobie pozwolić na podobne komentarze względem Polaków. Każdą narodowość musieli kiedyś zacząć budować. Nie do końca się zgodzę że wyznacznikiem autentyczności jest odległość w czasie. Już bardziej to co sądzą o tym
@mozebycsuper: mój dobry ziomek jest tłumaczem w jakimś biurze. Ostatnio mieli akcję, że potrzeba jakieś dokumenty przetłumaczyć z jakiegoś cywilizowanego języka (angielski, niemiecki czy tam hiszpański) na ukraiński. Wzięli podwykonawców- Ukraińców ofkors. 3 ludzi nie mogło się dogadać jak ma wyglądać ten dokument. Przygotowali 3wersje bardzo różniące się od siebie. Jezeli nawet native speakerzy nie mogą się dogadać to jaki to jest naród który nie ma wspolnego języka? Sztuczny twór i
A mnie w ogóle bawią nacjonaliści, dowolnego pochodzenia. Jak pusto trzeba mieć w głowie, żeby centralne wartości lokować w abstrakcjach zwanych państwem, narodem, hymnem - symbolach, niekiedy nawet w szmatach. Każdy, kto w życiu coś osiągnął, nie musi uciekać się do bycia dumnym z czegoś, do czego nie przyłożyło się ręki i co jest dziełem kompletnego przypadku. Utożsamienie z klubem piłkarskim albo hołotą w dniu niepodległości czy innych okazjach do zwrócenia uwagi
Wzięli podwykonawców- Ukraińców ofkors. 3 ludzi nie mogło się dogadać jak ma wyglądać ten dokument. Przygotowali 3wersje bardzo różniące się od siebie. Jezeli nawet native speakerzy nie mogą się dogadać to jaki to jest naród który nie ma wspolnego języka? Sztuczny twór i tyle...


@sztefen_muller: co to znaczy sztuczny twor? Kazdy narod i panstwo na pewnym etapie rozwoju byly sztucznymi tworami.
@biliard: Ty wiesz w ogóle co to jest nacjonalizm? To jest pogląd polityczny. Podstawowymi pojęciami którymi się operuje w polityce są państwa, obywatele i ich wzajemne stosunki. Nacjonalizm nie jest wartością moralną, sensem życia czy postawą w stosunkach z innymi osobami. Argument o byciu dumnym z czegoś, do czego się nie przyłożyło ręki jest bardzo słaby. Akurat w przypadku bycia członkiem określonego narodu, dbanie o jego rozwój, kultywacja historii i patriotyzm