Wpis z mikrobloga

tutaj normalny (prawdziwy) test i7 9900k i ryzena a nie jakies benchmarki ktore nie maja nic wspolnego z realną grą.


@kontowykop: PurePC jako strona z wiarygodnymi testami XDD Kiedyś może tak, ale od czasu afery z AMD mam wrażenie, że próbują się Intelowi wślizgnąć w dupę jak najgłębiej (bo AMD położyło na nich lachę chyba). Jakoś u innych testerów tej przewagi Intela tak nie widać xD
@kontowykop: @kontowykop: Zarówno PurePC jak i Lipton ewidentnie faworyzują intela, widać to nawet jak AMD ma przewagę w niektórych segmentach cenowych to i tak Lipton powie "ale dopłacając 100 PLN mamy więcej FPS" Żenada i tyle.

Prawda jest taka, że Intel olał sprawę i myślał, że może robić wałki na klientach swoim SkyLake przez najbliższe 5 lat podnosząc delikatnie taktowanie i dokładając rdzenie a tu zonk... jak zobaczył, że zbyt
@dob3k: Ja już po użytych przez PurePC pamięciach RAM widzę że ten test sobie można w dupę wsadzić. Ja nawet do 2400G dla różowego wsadzałem do kompa pamięci 3200 MHz 15 albo 16 CL na B-die Samsunga. Żaden świadomy konsument nie wsadzi do Ryzena nic wolniejszego niż 3200 MHz.
@kontowykop: przecież to właśnie te testy purepc nie mają żadnego związku z realną grą bo oni wynajdują specjalnie miejsca które są zależne od cpu i jest takich może przez 5% gry, wbudowane benchmarki w grach to właśnie najlepsze rozwiązanie bo producenci tworzą je tak aby zasymulować realna rozgrywkę a nie, o tutaj przez 30 sekund jest mocno używane cpu to tutaj dajmy to do wyników procesorów xDDDDDDDD przecież to jest jakaś
@Jurigag: właśnie tak należy testować procesory (w miejscach procesorowych) bo jaki ma sens sprawdzanie procesorów w miejscach gpu jak w benchmarkach? Poza tym jest dużo więcej miejsc procesorowych niż Novigrad. Jakby zliczyć wszystkie miejsca procesorowe to spokojnie wyszłoby 50% gry. To działa na zasadzie ze przez cala gre miejsca procesorowe i gpu mieszaja sie ze soba wiec jak ktos mialby slaby procesor to mialby np skoki z 30-60-30 fps przez cala
@Khaine: XD no to popatrz na testy innych i zobaczysz ze pomimo uzycia pamieci o wyzszym taktowaniu rezultaty miali bardzo zblizone.
Wiec czepiasz sie szczegolow choc faktycznie mogli uzyc innych pamieci to nie zmienia to praktycznie wogole wynikow.
Dziene ze innym recenzentom wyszly niemal identyczne wyniki mimo testowania w innych miejscach. Spizeg? XD


@dob3k: Jakieś linki? Ja na testach HU nie widziałem takiej różnicy.
@Jurigag: Te pobory mocy na teście PurePC też jakieś takie dziwne. Pierwszy test to obciążenie syntetyczne, drugi realne. Ale nie zmienia to faktu, że na HU w teście realnym 9900K jednak żarł więcej.

EDIT. OCCT jest bez AVX a Blender z ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A mówimy tutaj o wygrzewaniu OCCT, wprawdzie bez AVX, niemniej taki teścik znacznie bardziej obciąża procesor, niż jakakolwiek znana gra komputerowa. Pomijam
źródło: comment_elRWRjAtvcRzC4O6fSTwbB97eoDQvasP.jpg
@Jurigag: Serio patrzysz na wyniki pclola? XD Ktos to gowno jeszcze czyta?
To juz benchmark.pl jest o niebo bardziej wiarygodny od pclola
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-core-i9-9900k-test.html

@Khaine:
Gamers Nexus:
https://youtu.be/6RDL7h7Vczo

PC World:
https://youtu.be/VM2jzMZtozw

Paul's Hardware:
https://youtu.be/C42GUH_8NKc

Hardware Canucks:
https://youtu.be/Yq-OTNFqHx0

Oraz przytoczone przez Ciebie
Hardware Unboxed:
https://youtu.be/_I--zROoRws

Gdzie rowniez sa wielkie roznice w fps pomiedzy coffee lake a 2700x (~20fps roznicy)

@dob3k: Jak twierdzisz że Hardware Unboxed miał podobne wyniki to chyba niezbyt oglądałeś. Zobacz sobie choćby Cinebencha. Choć wynik dla i9 się zgadza, to w PurePC jest prawie 100 punktów mniejszy pomimo wyższego OC. Wychodzi RAM prawdopodobnie. Wyników w grach się nie da porównać bo były inne. Natomiast najgorzej 2700X wypadł w HU w Hitmanie gdzie było jakieś 34% przewagi Intela (można tutaj się zastanawiać jaki wpływ miały sterowniki nVidii które
@Khaine: Ty bys chcial zeby wszystkie wypadaly dokladnie tak samo?
Wyniki sa wystarczajaco zblizone i nie ma zadnych niespodzianek. Coffee Lake jest krolem wydajnosci a 2700x oplacalnosci. Napewno testy purepc nie odbiegaja od innych. Male roznice ze wzgledu na uzyte komponenty czy sposob/miejsca testowania ale generalnie wyniki sa bardzo zblizone
@dob3k: 172 W vs 249 W to jest twoim zdaniem mała różnica? 20 W pomiędzy nimi by się zgadzało, ale nie tyle. Nie wspomnę o tym że w HU ten procek się wprost gotował pomimo wodnego chłodzenia a w PurePC na temperaturach jakoś tego nie widzę.
@Khaine: Na wielu innych tez nie widac. Loteria. Niektorzy spokojnie mieli na powietrznym 5.0 i temperatury w okolicach 80-88c.
Kwestia doboru podzespolow rowniez. Okazuje sie ze plyty gigabyte sa ostatnio #!$%@? na maksa. Jak ktos ich uzywa w testach to ma wyzsze temperatury i pobory mocy. Znaczaco.
@dob3k: HU używało MSI Z390 Godlike. Widać tempy bo musi być widać, die ma grubość około .80 mm w porównaniu do 8700k który ma grubość 0.47 mm. Gdyby nie było problemów z temperaturami to der8auer jak i kilku recenzentów nie zabrali by głosu w tej sprawie.
@Ernwild: Powiedzial ze ma kilka sampli i zaden nie jest tak dobry jak steva czy innych. Po prostu mu sie slabsza partia trafila. Mowil tez ze inni maja nizsze temperatury. Zreszta sam sobie zobacz w podanych przez mnie wyzej linkach. Jedynie HU mial problem z temperatura. No i derbauer. Wiec nie „problemy z temperaturami sa” a problemy z temperaturami mieli oni
@dob3k: Na szybko zobaczyłem test Liptona, po oc 103 stopnie przy napięciu 1.375. Czyli nawet pro intelowy rezenzent ma te problemy + pobór prądu 230 watt po oc dla ryzena i 290 dla intela.
Edit: Steve z Nexusa przy napięciu 1.341 ma 65 stopni powyżej temperatury otoczenia, więc jakieś 86-89 stopni przy niższym napięciu. Jestem skłonny uwierzyć, że jakby dodał te 35 mV to temperatury by również peakowały w okolice 100.
@dob3k: Ale nie mów, że nie ma problemów z temperaturami skoro ewidentnie są. No może jeśli dla Ciebie 90-100 stopni to nie jest problem to okej, ale dla mnie to są temperatury nie do przyjęcia. Jeden dostanie sampla który zrobi 5 GHz na 1.375 drugi dostanie sampla który zrobi 5 GHz na 1.34. To, że niektórzy 5 GHz osiągają przy 90 stopniach bo używają nieco niższego napięcia nie znaczy, że problemu
@Ernwild: nosz kur... temp u Steve
Temperatura 59.3c @5.0 przy 1.341V over ambient (21-23c) wiec jakies 82-85c. Dwadziescia stopni roznicy do 105c
Nie widze problemu z temperaturami w okolicach 80-90c w stresie