Wpis z mikrobloga

Jak nie pisać matury z matematyki? Chce iść na filologię a tam matematyka jest nieprzydatna. Może jakieś zaświadczenie. Wyznam, że mam #matura w tym roku a nie wiem nawet co to delta i wzory Pitagorasa, że już o sinusie i cosinusów nie wspominam. Nasz system edukacji jest chory, jestem w gronie tych, którzy urodzili bez umiejętności matematycznych. Zostawmy to rzemieślnikom i inżynierom, którzy są od tego aby budować rzeczy. Twórcy i humaniści budują kulturę. Humanista wymyślił wymyślił widelec a inżynier go zbudował. Matematyka jest potrzebna temu drugiemu.
#matematyka #szkola #szkolastandard #studbaza #licbaza #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 97
@Domownori: studiowałem matematykę. Miałem 1 semestr filozofii. Mój wykładowca twierdził zawsze, że matematyka jest wstępem do filozofii. Także nie #!$%@?, zacznij się uczyć i logicznie myśleć. To przydatne w filozofowaniu. PS. Czemu wybierasz taki bezrobotny zawód?:>
@Domownori: Przestań mieszać prawdziwych humanistów z głąbami którzy nie mogą zdać matmy w podstawie na 30 procent. Nie jesteś humanistą, tyko matematycznym imbecylem. Jak mnie #!$%@? nazywanie „humanistami” ludzi, którzy nie umieją prostych zadań rozwiązać.
@Domownori: Mozesz zwyczjnie nie napisac matury. To nie jest obowiazkowe.


@Mariusz30:
Nawet sibie nie wyobrażam, że mogę nie studiować. W zamyśle mam doktorat z filologii polskiej, a Ty próbujesz powiedzieć, żebym odpuścił maturę? Napij się lepiej wody...
@Domownori: jaka subtelna wrażliwość, 30% z matury podstawowej z matematyki to poziom ameby. A M E B Y. Nikt nie każe być Einsteinem, ja z podstawowego polskiego miałem z ~56% i to był ostatni dzień kiedy musiałem udać jakąkolwiek 'wrażliwość na dzieła literackie` które nigdy mi się nie podobały
@Domownori: i dodam jeszcze, że jak najbardziej czytam książki, ale takie które mi się podobają i nie kminie nad kolorem zasłon. Język Polski to przedmiot, który powinien kończyć się w podstawówce na gramatyce i ortografii.
DOBRA PRZYZNAJE SIĘ
Musiałem odreagować z tego powodu co na obrazku. Wykładowca ciul dał mi NIedostateczny i weź to teraz popraw!!!

@glazikx: @testowyandrzej: @JakTamCoTam: @Jurigag: @mcnight95: @PanFizyk: @trapist_e: @Domownori: @Jurigag: @adibor: @Domownori: @chrzandofrytek: @vrohn: @Jurigag: @glazikx: @mcnight95: @stassma: @Jurigag: @czoko: @mega-ubogi-czlowiek: @Toszeron: @mecenas_z_piaseczna: @mirabell3: @DonMatheo: @Azaajaszz: @
D.....i - DOBRA PRZYZNAJE SIĘ 
Musiałem odreagować z tego powodu co na obrazku. Wykła...

źródło: comment_E3oeKWFRazE78em1lphXEeLzs5uez8KD.jpg

Pobierz