Wpis z mikrobloga

Jak nie pisać matury z matematyki? Chce iść na filologię a tam matematyka jest nieprzydatna. Może jakieś zaświadczenie. Wyznam, że mam #matura w tym roku a nie wiem nawet co to delta i wzory Pitagorasa, że już o sinusie i cosinusów nie wspominam. Nasz system edukacji jest chory, jestem w gronie tych, którzy urodzili bez umiejętności matematycznych. Zostawmy to rzemieślnikom i inżynierom, którzy są od tego aby budować rzeczy. Twórcy i humaniści budują kulturę. Humanista wymyślił wymyślił widelec a inżynier go zbudował. Matematyka jest potrzebna temu drugiemu.
#matematyka #szkola #szkolastandard #studbaza #licbaza #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 97
@Domownori po pierwsze to lepiej se daruj te studia, jak do takiej matury nie jesteś w stanie się przygotować xD jak chcesz zdać jakąkolwiek sesje ?
Po drugie - po co nam taki dzban?
Po trzecie - tydzień nauki starczy, żeby mieć 50+%, a całe liceum miałem 2 z maty. Pozdrawiam, mam tytuł inżyniera xD
@Domownori: bawią mnie ludzie co idą np. na taką pedagogikę. A już zwłaszcza nauczanie początkowe. Mama takim prowadzi zajęcia z całkiem podstawowej matmy. Oni zaskoczenie, jak to, taki humanistyczny kierunek, a tu matma. I tak oto mama #!$%@? najwięcej studentów, wystawia najniższe oceny itd. a daje im matmę na poziomie ciut wyższym niż matma w 3 klasie podstawówki.
@Domownori: tez bedac w klasie maturalnej uwazalem matematyke za niepotrzebna w zyciu, jezeli nie wiaze z nia przyszlosci. Fakt, ze nie mialem problemu ze zdaniem matury, ale no nie byl to jakis oszolamiajacy wynik. Ale no teraz, z perspeltywy kilku kolejnych lat, pluje sobie w twarz, ze sie nie uczylem tego przedmiotu. Nie beda ci potrzebne wzory skroconego mnozenia, ale myslenie jakiego cie nauczy jak najbardziej. Warto sie wziac w garsc