Wpis z mikrobloga

Jak nie pisać matury z matematyki? Chce iść na filologię a tam matematyka jest nieprzydatna. Może jakieś zaświadczenie. Wyznam, że mam #matura w tym roku a nie wiem nawet co to delta i wzory Pitagorasa, że już o sinusie i cosinusów nie wspominam. Nasz system edukacji jest chory, jestem w gronie tych, którzy urodzili bez umiejętności matematycznych. Zostawmy to rzemieślnikom i inżynierom, którzy są od tego aby budować rzeczy. Twórcy i humaniści budują kulturę. Humanista wymyślił wymyślił widelec a inżynier go zbudował. Matematyka jest potrzebna temu drugiemu.
#matematyka #szkola #szkolastandard #studbaza #licbaza #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 97
Twórcy i humaniści budują kulturę. Humanista wymyślił wymyślił widelec a inżynier go zbudował. Matematyka jest potrzebna temu drugiemu.


@Domownori: coś Ci się pomyliło. Mimo, że zarzudka to odpowiem: to, że jestem debilem z matematyki nie oznacza, że jesteś humanistą.
Humanista umie również w nauki ścisłe.
Na studiach Pani Profesor od matematyki powiedziała kiedyś na wykładzie "nie wszyscy musicie Skończyć te studia ludzi do wywozenia śmieci i sprzątania ulic też w społeczeństwie potrzebujemy" zamiatajac ulice będziesz miał dużo czasu na myślenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
gościu, miałem dwojki z matmy całe technikum, w ostatniej klasie samemu zacząłem przerabiać materiał powoli i mialem 74% z podstawy. daj spokój i nie bądź #!$%@? xD
@Domownori ja #!$%@?, nic zescie nie wymyslili w calej historii swiata, byla potrzeba, to zrobili wynalazek. Tylko humanista umie kreatywnie myslec? Inzynier sobie mysli omg jak tu sie szybko przemieszczac, nagle zza krzakow wyskakuje humanista "zrob samochod" i inzynier #!$%@? bo sam na to by nie wpadl. Robicie z innych ludzi debili, gdzie Wasz wklad w spoleczenstwo, dla ludzi spoza uczelni jest praktycznie zerowy.