Wpis z mikrobloga

Jak nie pisać matury z matematyki? Chce iść na filologię a tam matematyka jest nieprzydatna. Może jakieś zaświadczenie. Wyznam, że mam #matura w tym roku a nie wiem nawet co to delta i wzory Pitagorasa, że już o sinusie i cosinusów nie wspominam. Nasz system edukacji jest chory, jestem w gronie tych, którzy urodzili bez umiejętności matematycznych. Zostawmy to rzemieślnikom i inżynierom, którzy są od tego aby budować rzeczy. Twórcy i humaniści budują kulturę. Humanista wymyślił wymyślił widelec a inżynier go zbudował. Matematyka jest potrzebna temu drugiemu.
#matematyka #szkola #szkolastandard #studbaza #licbaza #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 97
  • Odpowiedz
@Domownori: humanista to taki dzban jak Ty, który myśli, ze matma to #!$%@?, niepotrzebne w życiu. Ale jak po tym swoim humanie wylądujesz (a zapewne tak będzie) w makdaku, to zobaczysz, ze jednak wystarczyło się przyuczyć.. humanista jest jak feministka, sama nic nie zrobi
  • Odpowiedz
  • 39
@PanFizyk:

Jak to w czym?! Matura z matematyki stanowi blokadę dostania się na kierunek gdzie nie matematyka wogole nie istnieje!!!

Ona sprawdź Twój poziom intelektualny. Serio 30% to jakaś kpina jeśli chodzi o trudność
  • Odpowiedz
@Domownori: Jeśli osoba, która nie umie delty, trygonometrii a tym bardziej pitagorasa, dostała promocję do klasy maturalnej, to faktycznie nasz system szkolnictwa jest chory.
  • Odpowiedz
@stassma:
Bi nikt nie zna. U mnie przepuszczają z matematyki każdego, w przeciwnym wypadku co rok połowa by nie zdawała. Matematyka to coś z czymś trzeba się urodzić, tak jak wrażliwość na muzykę poważną, jazz czy umiejetność analizy utworu literackiego!!
  • Odpowiedz