Wpis z mikrobloga

Hej mirki, czy jest tu ktoś z refluksem żołądkowo-przełykowym ? Od dłuższego czasu niestety to mam, raz byłem z tym u lekarza, dostałem lek na receptę, a potem zacząłem kupować sobie bioprazon, goprazol, polprazol itp. Biorę to już dłuższy czas, ale chcę z tego świństwa zrezygnować. Czy macie jakieś sposoby na to, żeby to załagodzić albo się tego pozbyć ? Kiedyś nawet próbowałem picie octu jabłkowego ale nic to nie dało i było to okropne :D Staram się ograniczać jedzenie tłustego i ciężkostrawnego jedzenia, ale tylko tyle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zdrowie #leki #medycyna #pytaniedoeksperta #zdrowie
  • 15
@t-time: te leki przewlekle stosowane (domyslam sie, ze to wszystko z grupy ipp) to bardzo kiepski pomysl.
mój żołądek i ogólnie trawienie uległo ogromnej poprawie po odstawieniu zboz i pseudozboz (niektore kasze, quinoa itp.) :-) oczywiście jedzenie jakiegoś przetworzonego pseudojedzenia typu fastfood czy używki też odpadają.
poza tym moze warto tez kupic iberogast - ziolowy i niedrogi. przynajmniej nie powinien zaszkodzic
@darek-jg: Spróbuję bo ostatnio sporo jem słodkiego, o tyle dobrze, zacząłem słodzić miodem albo zamiast 2 łyżek białego cukru, słodzę 1 łyżeczką trzcinowego. @ZdrowiePaleo: Wiem, niestety dosyć długo brałem te leki, ruszyło mnie teraz dopiero sumienie, że wcale tym sobie nie pomagam.

Czy wizyta u gastrologa natomiast skończy się na tym, że mi powie żebym ograniczył tłuste jedzenie i cukry czy są jeszcze jakieś terapie ?
@t-time:

https://gastrologia.mp.pl/choroby/przelyk/50731,choroba-refluksowa-przelyku-refluks

Tu masz aktualną i potwierdzoną wiedzę medyczną a nie jakieś iberogasty i inne altmedowe #!$%@?, które mają wątpliwą skuteczność.

I do tego Kresser xD Facet, który nie ma wykształcenia medycznego tylko jest kimś pokroju Zięby.

Robicie sobie krzywdę kombinując z altmedowymi voodoo a potem z płaczem do lekarza bo sobie zdrowie popsuliście.
@t-time Z trzy lata temu, po sześciu latach łykania ipp w celu leczenia refluksu powiedziałam dosyć i odstawiłam tabletki. Było ciężko - wszystkie obawy uderzyły z zdwojoną siłą :( ale przebolałam to i od tej pory, poza potrzeba pozbierania się po urodzinach, nie łkam tego. Pierwsze dni to dieta - zero słodyczy i nie tłustego (choć to i tak wcześniej unikałam), a wiec zupki jak dla niemowląt (albo gdy masz grypę żołądkową)
@Stalowa_Figura: jak się ma Twój były (mam nadzieję) problem z refluksem żołądkowo-przełykowym? Udało Ci się z tego całkowicie wyjść? Nadal stosujesz jakieś triki? Jeżeli już udało Ci się wrócić do normalności, to pamiętasz może jak długo nad tym pracowałaś?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morgoth143: Było stabilnie i dobrze do czasu ciąży. Efektem ubocznym ciąży jest przepuklina roztworu przełykowego co pernametnie zwiększyło mój refluks. Co prawda na dzieł dzisiejszy nie muszę łykać dzien w dzień ipp tylko raz na kilka dni, ale muszę dalej pilnować swojej diety.