Wpis z mikrobloga

@Lecherus: Możesz wytłumaczyć co jest złego/niemoralnego w zabiciu organizmu, który nigdy nie miał świadomości? W punktu widzenia płodu jeśli nie osiągnął on świadomości to jest zupełnie obojętne czy zostanie usunięty czy nigdy nie powstanie. Nie ma NIC niemoralnego w aborcji płodu do 24-ego tygodnia, przed którym nie posiada on świadomości.
  • Odpowiedz
@Koritsu: tak jak koleżanka wyżej, która przestała się już udzielać - ja dałem biologiczny dowód na to, że jest to człowiek, a więc jest to morderstwo, jak chcesz mnie przekonać, że jest inaczej, to najpierw daj mi naukowy dowód, że płód nie jest człowiekiem
  • Odpowiedz
@Koritsu tak jak i nieprzytomna osoba moze odzyskać przytomność to ten mikroskopijny organizm też zyska świadomość i niezależność. Jak odbijesz ten argument?
  • Odpowiedz
@l_Grela_l: to nie są zniekształcone płody, tylko konkretnie nazwane aberracje powstające z zapłodnionych komórek jajowych. Nikt nie robi pochówku wyciętej narośli z zębami i palcami, traktowane to jest jak odpad medyczny. Według twojej definicji to są ludzie.
  • Odpowiedz
@garrincha94: jest taki odłam na prawicy, który uważa, że zabicie komunisty to nic złego bo wg nich to nawet nie są ludzie, z ich punktu widzenia, odebranie życia osobie, która nie ma kręgosłupa moralnego i propaguje zbrodniczą ideologię jest wręcz dobrym uczynkiem. Jednak polskie prawo i konstytucja uniemożliwia im swobodne działanie w tej materii bo chroni życie obywateli od chwili poczęcia do naturalnego zgonu.
  • Odpowiedz
@l_Grela_l: nigdzie w środowisku medycznym nie pisze się o fetus in fetu, jak o ludziach.
Z resztą, gdyby ktoś uznał fetusy za ludzi, powstałby spiętrzony moralny problem, bo często są one zagrożeniem dla ukształtowanych płodów lub narodzonych dzieci. Czy zatem fetusa można ot tak usunąć skoro jest człowiekiem, wedle twojej definicji?
  • Odpowiedz
@Lecherus: No jest taki odłam, naziści z żydami myśleli pewnie podobnie ale w jaki sposób to się odnosi to tego co napisałem. Nadal uważam, że zabicie płodu, który nigdy nie miał świadomości nie jest niemoralnym czynem, przez co aborcja również nie jest.
  • Odpowiedz
@l_Grela_l: To w zasadzie jaka jest zdaniem twoim i innych osób będących przeciwnikami aborcji na życzenie różnica pomiędzy wykonaniem aborcji przed rozwinięciem się systemu nerwowego płodu, od odłączenia człowieka z obumarłym mózgiem od aparatury podtrzymującej życie w szpitalu ? I czemu to pierwsze ma być nielegalne, ale drugie już jak najbardziej można ?
  • Odpowiedz