Wpis z mikrobloga

via Android
  • 13
@Gvizdec Bo wszelkie kato-talibany i inne oszołomy uwielbiają wykorzystywać niechcianą ciążę jako karę dla kobiety za uprawianie seksu. XD Zacofany zaścianek, wyjdź ze średniowiecza i przyjmij do wiadomości, że seks dawno przestał służyć wyłącznie prokreacji - jest przyjemny, kojarzony jest z bliskością dwójki ludzi. A takie zezwierzęcone zapędy jak wasze, że ciąża ma być karą, tylko pokazuje jakimi sadystami są ludzie anti-choice.
  • Odpowiedz
@Koritsu: Pomogię cię :), bo jestem po tej samej stronie sporu.

Stanowisko z którego zaczynasz "to nie morderstwo" jest nie do obrony, bo zawsze gdzieś polegniesz w szczegółach, zwłaszcza jak zaczniesz argumentować
"zygota to nie człowiek", "nikt nie mówi o rozwiniętych płodach", "chodzi o odczuwanie bólu".
To ślepe uliczki w tym
  • Odpowiedz
@Aedemkun: pisz pełnymi zadaniami, bo to nie ma sensu. Płód jest ludzki, ergo człowiekiem jest, nie ma gatunku "płód".

Zamiast pisać o tym, że chodzi o płody jeszcze bez w pełni wykształconego układu nerwowego to płód nie jest człowiekiem. Świnią pewnie jest. Co za beznadziejny argument, bez opisanie tego, że technicznie rzecz biorąc i tak niczego nie odczuwa, że skoro nie można mówić o wyrządzeniu krzywdy osobie. Czy odpowiednio młody
  • Odpowiedz
@Koritsu: To jak nie chcesz mieć dziecka to sobie zrób zabieg wazektomii czy coś i nie miej dzieci, a nie wlewasz swoje żale
Ja jak rucham się z jakąś laską to zawsze mam z tyłu głowy to, że ona może zajść i będzie trzeba alimenty płacić i nawet jakby aborcja była legalna to i tak nie miał bym na to wpłwu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@graf_zero: Ciąża nie jest karą - litości co to za średniowieczne myślenie. Poronienie z przyczyn naturalnych nie jest ścigane, bo to jest podobna sytuacja jakby ktoś zmarł z przyczyn naturalnych. Uśmiercenie płodu jest karalne w tym również aborcja.

AD a) Co do prawnego wymuszania zakazu picia i palenia oraz podobnych zachowań matki to jak najbardziej to praktyka taka funkcjonuje w wielu krajach, jest nawet bardziej rygorystycznie przestrzegane w państwach, których kwestie aborcji są bardziej liberalnie traktowane niż w Polsce. Kwestią dyskusyjną pozostają ilości spożywanych szkodliwych substancji bo każde państwo ma własne podejście do tej kwestii.

AD b) Widzę kolega się nie orientuje w prawie, bo w Polsce jest prawny nakaz ratowania życia i nie jesteśmy w tej kwestii wyjątkiem, u nas na
  • Odpowiedz
@Werdandi: Straszne rozumowanie. Absolutnie każde życie jest lepsze niż śmierć, potwierdzają to podobno nawet badania na przewlekle chorych. Dziecko może być biedne i nie chciane, ale i tak wybrałoby życie.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: nawet książka do biologii dla gimnazjum ci to powie
gadanie człowiek, czy nie człowiek przetłumaczone na język genetyki to rozwiązanie problemu, czy dany organizm (płód) przynależy do danego gatunku (Homo Sapiens)
przynależność gatunkowa jest determinowana przez DNA, a nowy organizm danego gatunku to taki, który posiada unikalne DNA
i zgadnij co? "płód" spełnia te warunki -> jest człowiekiem
te granice wymyślone przez pro-aborcjonistów to po prostu bzdura sprzeczna z
  • Odpowiedz
@Aedemkun: ludzie to liczba mnoga od słowa człowiek. Ludzki ma na pewno parę znaczeń ale nigdy płodu świni który jest moją własnością nikt nie nazwie ludzkim. Chociaż jestem człowiekiem.

Ale chyba szkoda słów. Przecież to nie jest nic trudnego, pamiętam, że o tym było na biologii jeszcze w gimnazjum.
  • Odpowiedz