Wpis z mikrobloga

@szaraskarpeta:

Skoro nazywamy rzeczy po imieniu to przecież aborcje da się przeprowadzić bez zabijania płodu, a co się z nim stanie po wyjęciu z ciała kobiety to już nie jej sprawa.


Jak nie wiesz jak działa biologia człowieka i fazy rozwoju płodu od poczęcia do urodzenia to lepiej się w tej kwestii nie wypowiadaj. Tylko tyle napiszę, bo ew. dyskusja na temat biologii z osobą, która nie opanowała materiału z 5 klasy podstawowej jest przyznasz bezsensu ;)
Proponuje przestudiować termin "aborcja" i co wiąże się z tym terminem, a dopiero później pisać. Błagam, bo nigdzie nie dojdziemy jako społeczeństwo jak każdy będzie używał terminów, których sam
  • Odpowiedz
@jak_zapomniec: to jest egoistyczne? Bo nie podoba mi sie, że ktoś w imię swojego widzimisię i wygody wycina coś co jest potencjalnym człowiekiem? Co za kilka miesięcy by się urodziło i oficjalnie i dumnie zostało ogłoszone człowiekiem?

Czy jak zaczniecie głosić, że mordowanie wszystkich z którymi się nie zgadzacie jest jak najbardziej słuszne, to moje podejście, że się z tym nie zgadzam, bo będzie to niemoralne, też uznacie za EGOIZM?
  • Odpowiedz
@Madin5: A kto tu napisał o zabranianiu seksu i że nie jest dla przyjemności? Z tego co wiem, jedno nie wyklucza drugiego. Sam jesteś dzbanem, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem najwyraźniej.
  • Odpowiedz
@jak_zapomniec: i z łaski swojej może się odniesiesz do moich pełnych wypowiedzi, czy to już przekracza wasze zdolności i ZAWSZE czepiacie się jednego słowa, no zdania, MAKSYMALNIE jednego krótkiego akapitu?
  • Odpowiedz
@Morguliusz: Ech no i oczywiście dochodzimy do momentu wywyższania się przez oponenta i nazywania innych dziećmi, człowieku, jesteśmy dla siebie tylko anonimowymi dzbanami z internetu ale skoro podejmujemy dyskusje to zachowujmy się kulturalnie. Widzisz w czymś co napisałem nieścisłość, uświadom mnie a nie się mentalnie masturbuj.
Co do tego płacenia za siebie to nie takie oczywiste, w Irlandii z tego co kojarzę jest refundowana aborcja na życzenie od niedawna.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@marcelus A Ty dalej z tym argumentem X'D Żeby oddać dziecko do adopcji trzeba najpierw przejść przez caly proces ciąży, który jest wyniszczający dla organizmu, a w przypadku ciąży niechcianej - traumatyczna nawet.
  • Odpowiedz
@l_Grela_l: Prawo do życia – najważniejsze, nadrzędne prawo istoty ludzkiej, zgodnie z którym każdy człowiek ma prawo żyć i nikt nie może samowolnie pozbawiać życia innego człowieka. Prawo to jest gwarantowane przez Powszechną Deklarację Praw Człowieka oraz wiele aktów prawa międzynarodowego i prawa państwowego.

Istota ludzka - Najczęściej rozumiana jako człowiek, podmiot o rozumnej naturze - co trochę do płodu nie pasuje jednak.
Definicje złapane na szybko z wiki
  • Odpowiedz
@Koritsu no to się #!$%@? nie ruchaj, jak masz ochotę to się zabezpiecz albo kup se dildo xd i zrób se dobrze xd

Ja #!$%@? jak z dziećmi. Tłumaczyć że akcja A prowadzi do efektu B xd
  • Odpowiedz