Wpis z mikrobloga

@Aedemkun:

To pytanie natury filozoficznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


W historii były takie przypadki, gdzie grupa osób odbierała ludziom człowieczeństwo. Odpowiednio interpretując naukowe badania dowodzili że osoby czarnoskóre albo żydzi nie są ludźmi. Czym różni się osoba odbierająca człowieczeństwo płodowi od wyżej wymienionych? A tym samym twierdząc że pozbawienie życia nie jest morderstwem? Kto ma prawo decydować czy ktoś jest człowiekiem, w jakim czasie jest człowiekiem
  • Odpowiedz
@HumbugPL: Prawie milion ludzi rocznie popełnia samobójstwo zaiste "każdy" wybiera życie i każde życie jest lepsze od śmierci... proponuję zamknąć tę piękną baśń i zmierzyć się z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
A to o czym mówisz, czyli dosłownie zmuszanie kobiet do noszenia niechcianej ciąży w imię chorej idei, to odbieranie dorosłemu człowiekowi jego autonomii w kwestii ciała - w tym momencie zwłoki mają więcej praw do autonomii ciała niż kobieta.


@Koritsu: Sorry, ale jak się jest debilem i rucha się bez zabezpieczenia, to trzeba ponosić konsekwencje swoich działań. A te brednie o braku skuteczności 100% można o kant dupy rozbić, bo
  • Odpowiedz
@Aedemkun: tak, no jaką masz definicje człowieka, bo naukowo/biologicznie gatunki określa się po kodzie genetycznym.

Jeszcze 35 lat temu tak nie było ale tak jest teraz że wszystkim, od człowieka do pomidora. Dlatego też okazało się, że pomidor to jednak owoc a nie warzywo.

Nasiono pomidora również jest pomidorem. To, że w mowie potocznej pomidorem określa się jego owoc nie ma tutaj nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: nie. Widać, że nie wiesz o czym piszesz. Nasiono ma pełny materiał genetyczny. To jest pomidor. Nasion się nie zapyla.

Plemnik nie jest człowiekiem. Jajnik nie jest człowiekiem. Ale już po połączeniu ich definicja zostaje spełniona, masz pełny kod genetyczny.

Żegnam, bo to jest tak proste, że nie będę takich podstaw dalej omawiać, to są same podwaliny współczesnej biologii. Polecam jednak poszukanie sobie materiałów na własną rękę i douczenie
  • Odpowiedz
@Aedemkun: przed chwilą dałem ci naukowy dowód na to, że posiadanie ludzkiego DNA oznacza to, że jesteś człowiekiem, a ty dalej rzucasz potoczną gadką nie mającą nic wspólnego z nauką, ogarnij się trochę
  • Odpowiedz
@Werdandi: Proponuję nie gadać bzdur i traktować depresję tak jak się ją powinno traktować: jako chorobę, która może mieć skutek śmiertelny. Zdarzają się choroby, wypadki i tragedie, ale wola życia jest czymś powszechnym i mówienie, że się dzieci zabija dla ich dobra to jest coś obrzydliwego.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: ekhem, proszę o naukowy dowód, że posiadanie ludzkiego DNA nie oznacza bycie człowiekiem

tak, DNA to nośnik informacji genetycznej i jest to informacja unikatowa dla każdego gatunku, dzięki czemu na tej podstawie możemy określić gatunek organizmu, do którego należy DNA
  • Odpowiedz
@Aedemkun: Tak na chłopski rozum to są dwa rozwiązania: albo w momencie zapłodnienia albo w momencie urodzenia, nie da się określić innej granicy, no bo na jakiej podstawie?
  • Odpowiedz
@HumbugPL:

II wojna światowa. Po napaści nazistów na Polskę Stanisław Ignacy Witkiewicz ucieka na Ukrainę tam okazuje się, że ze wschodu nadciąga inwazja sowiecka. 18 września 1939 popełnia samobójstwo. Napisz mi teraz, że był chory psychicznie. Napisz mi, że wszystkie osoby popełniające samobójstwa są tylko chore psychicznie a życie to wspaniały dar którego ci chorzy ludzie nie potrafili docenić.

Ja skończyłem, chcesz to baw się dalej ale wiedz, że paplasz
  • Odpowiedz