Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Przypominam że budujemy najwięcej na 1k ludków w Europie, demografia (Polaków, a czy umrzemy czy wpuścimy imigrantów to już mniej istotne, przecież nie będziemy za swoje budować dla przybyszy) jest fatalna. Lokale na każdą kieszeń w Polsce są, a zarobki w wojewódzkim nie są specjalnie wyższe niż średnia województwa.

I przypominam że lekko licząc 95% ludzi chodzi do roboty odpi3rdolic swoje i zarobić na życie, a nie dlatego że ma jakieś potrzeby rozwoju zawodowego (tacy ludzie nie pracują na etacie tylko ryzykują ze swoim).

Dlatego przestańcie się wygłupiać z tą pracą w wojewódzkich i że to dlatego tak tam chcecie mieszkać. Po prostu potrzebujecie być Panami z miasta, prestiżowymi mieszczuchami. Nie ma co kłamać, nie ma w tym nic złego. Złe natomiast jest to że nie przyjmujecie do wiadomosci że matematycznie nie da się wszystkich upchać w tych top5, a ceny są takie bo tylko najbogatsi mogą wyczyścić ograniczoną podaż. Nic się nie da na to zrobić, można albo budować w górę jak w Hongkongu albo co najwyżej próbować walczyć z inwestorami (ale i tak pewnie nie zostawiliby tyle lokali żeby każdy chętny na top5 swoje miał).

Dlatego pamiętajcie - mieszkanie prawem nie towarem - pewnie że tak, ale zapraszam na południe wielkopolski, dolnośląskie, Śląsk; tutaj tego prawa starczy na każdą kieszeń, a i robota jest taka, że ratio zarobków do ceny mieszkań będziecie mieć takie jakiego w Warszawie nie zobaczycie
pysznewpierdalator - #nieruchomosci 

Przypominam że budujemy najwięcej na 1k ludków ...

źródło: Mapka_-Polska-zarobki_kwiecień-czerwony (1)

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a i robota jest taka, że ratio zarobków do ceny mieszkań będziecie mieć takie jakiego w Warszawie nie zobaczycie


@pysznewpierdalator: Jakby tak było, to by młodzi nie wiali z miast powiatowych masowo do wojewódzkich. I sam jestem z miasta powiatowego (i to dużego, bo z Częstochowy) i cały ten wywód mogę skwitować jednym słowem - p---------e.

W rodzimym mieście perspektywy są zerowe, możesz sobie przekładać rzeczy na taśmie z lewa
  • Odpowiedz
@Khaine: młodzi by do wojewódzkich jeździli chociażby nie wiadomo co, bo to jest big city life, starbuksik, fitnesik, kino, maczek, korpo, galerka, wybiłem się jestem kimś. Takie priorytety mają ludzie, nikt mi kitu nie wciśnie że im na karierze zależy. Korposzczurowi co patrzy za ile 16ta wybije i pi3rdolnie tą robotą wracać netflixa oglądać na karierze zależy. Dobre sobie

A co do tej najniższej krajowej, to wiesz... Ja tego obrazka
  • Odpowiedz
Takie priorytety mają ludzie, nikt mi kitu nie wciśnie że im na karierze zależy.


@pysznewpierdalator: Gdybym nie wyjechał do wojewódzkiego to bym w tej chwili był biedny jak mysz kościelna i już w ogóle mógł zapomnieć o jakichś perspektywach, bo w Częstochowie kariery w tym momencie się nie zrobi, bo nawet nie ma gdzie. W tej chwili byłbym pewnie złamanym psychicznie wypaleńcem, który już wie że nic w życiu nie
  • Odpowiedz
skąd te liczby z obrazka skoro nie ma pracy w Częstochowie?


@pysznewpierdalator: Bo nadal starsi pracownicy zwykle ciągną w górę, młodzi którzy startują od zera mają zerowe szanse na awanse aż ci starsi nie stwierdzą że idą na emerytury.
  • Odpowiedz
@Khaine: chwila moment, przecież nie od dziś i nie od wczoraj na wykopie się wypisuje (i nie tylko bo na reddicie też) i to całkiem słusznie, że prace się zmienia co 2 lata, bo wtedy masz podwyżki realnie. Więc co za tym idzie starszy pracownik który pracuje 10 lat często robi za mniej niż młody co dopiero dołączył albo za tyle samo. Tak było w każdej mojej dotychczasowej firmie. A
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator: Nie wiem kto i gdzie na Dolnym Śląsku zarabia 8k brutto. Ale nie w powiatowych miastach zwykli szarzy ludzie a zwlaszcza mlodzi xD
Powiatowe miasto, 10k ludzi a wynajmy startują od granicy z 2000zl na miesiąc za c-----e mieszkania. Już widze jak Ci robole z tej fabryki aparatów medycznych, zarabiając pewnie dwukrotność wynajmu, sobie pozwalają na takie szaleństwa. No ale ważne że w małym mieście bez presji na wielkomiejskie
  • Odpowiedz
że prace się zmienia co 2 lata, bo wtedy masz podwyżki realnie


@pysznewpierdalator: Tak, w dużym mieście gdzie w tej samej branży możesz sobie robotę zmieniać bo jest 40 firm co to robi. A nie w powiatowych gdzie są k---a dwie XD
  • Odpowiedz
@Wookash071: Młodzi s---------ą do top 5 bo tam jest znacznie większa szansa, że się wybiją właśnie z tego c-------o kołowrotka w którym wiecznie stoi się w miejscu i nie ma za bardzo szans z niego uciec, dopóki właśnie się nie wyprowadzisz do większego miasta. Janusz w powiatowym nigdy cię nie będzie szanował gdy wie, że w tym mieście nie masz gdzie od niego uciec.

Czy w takim mieście zdechnie się
  • Odpowiedz
@Khaine: na przykładzie

Ta sama okolica, ale zamieniłem Częstochowę na Rybnik ze względu na to że Częstochowa to jednak nie jest typowe powiatowe o których na wykopie wypisujemy.

Rybnik średnia cena mieszkania 4900 zł
Katowice średnia cena mieszkania
  • Odpowiedz
@Khaine: no i patrz jeszcze na drugi punkt. Nie da się tak zrobić żeby każdy mieszkał w top5, więc tam ceny będą wyższe tylko dlatego że pula chętnych jest większa, a nie da się zabudować wszystkiego. Więc co by się nie działo i tak nie ma możliwości żeby każdy tam mieszkał, nawet jak wykurzymy inwestorów katastrem.
  • Odpowiedz
Przypominam że budujemy najwięcej na 1k ludków w Europie


@pysznewpierdalator: Ale nadal w ogonie metrów kwadratowych na 1k "ludków w Europie", budowane a zbudowane mieszkanie to dwie zupełne inne statystyki. Nie mieszkam z budowanym mieszkaniu ale w zbudowanym.

Śląskie zarobki 8200
  • Odpowiedz