Wpis z mikrobloga

Mircy, czym wedlug was jest pixel perfect ? Czy jesli macie projekt ktory jest dosc zlozony, to robicie wszystkie elementy co do pixela? Jak tak rozkminiam to np przy wiekszosci elementow trzeba bylo bybwszystko pozycjonowac relatywnie i absolutnie. Czy to na dluzsza mete ma sens i czy tak wygladaja profesjonalne projekty ? Czy to wszystko musi byc tak jak grafik sobie wymyslil #webdev #programowanie #webdesign #frontend #css
  • 7
@asus1234: standardowo: to zależy. Graficy czasami odwalają różne rzeczy i np. na jednej podstronie ten sam element jest przesunięty o np. 20px w dół to po prostu uśredniam i robię jednakowo. Wg mnie liczy się efekt końcowy i nie ma potrzeby co do px ustawianie każdego elementu. Trzymam się po prostu grida który grafik powinien wykorzystać i tyle. A jeżeli grafik z grida nie skorzystał to robię na gridzie i staram
@asus1234: Myślę że tolerancja tych +-5px jest konieczna by nie zwariować. Projekt i tak nigdy nie będzie wyglądał identycznie jak strona, chociażby renderowanie czcionek często jest inne mimo że pozornie wszystko jest ustawione identycznie.
@asus1234: aktualnie pixel perfect to bezsens, którym interesują się tylko mierni graficy. Miało to sens kilkanaście lat temu, gdy strony internetowe oglądaliśmy na ekranie monitora i w miarę takiej samej rozdziałce. Teraz jest tyle urządzeń, a co za tym idzie breakpointów, że zrobienie pixel perfect na każdej rozdziałce jest biznesowo bezsensowne. Teraz króluje robienie makiet, a nie odmierzanie pikseli w photoshopie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@asus1234: niech graficy najpierw się nauczą robić kompleksowy ui, zgodny ze sztuką, a nie ich widzi misie, dopiero później mogą wymagać pixel perfect. Lubię dyskutować z grafikami na tematy spójności projektu
Proszę was, już pomijam, że te same elementy zazwyczaj w projektach mają marginesy odbiegające o 2-3px, bo grafikowi przy rysowaniu smyknęła się myszka, ale realizuję układ z wykorzystaniem bootstrap, gdzie mam siatkę w % i oczywiście wychodzą inne rozmiary boksów i inne marginesy. Na jednej podstronie zdjęcie ma 500 x 300, na innej te same zdjęcie 200x200. Zupełnie inne proporcję, ale w projekcie jest ładnie.
A najlepsze jest to, że są porysowane