Wpis z mikrobloga

Łoooo panie,
Miałem dzisiaj do czynienia z 4 ludźmi z bootcampów xD Takiego stężenia raka jeszcze nie widziałem. Średnia żądana pensja to 4,5k netto na UOP. Z testu wiedzy średnia punktów to było 6 na 30 możliwych xD
I jeszcze te repozytoria z bieda kalkulatorami. A weź się spytaj o odwrotna notację polską to o mało każde z nich się nie zesrało z wrażenia, szczególnie jak się ich poprosiło o rozpisanie algorytmu onp na kartce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bootcamp #programista15k #programowanie #it #rektutacja
  • 145
na szczęście nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

@LeniwiecPracoholik: Ja używałem i nie jest to wcale takie straszne. Działa to tak samo, jak przy normalną aplikacją z Android Studio - powolna jest pierwsza kompilacja, a reszta idzie już normalnie. Z takim wskazaniem, że tu masz jeszcze Xamarin.Forms.

Jak robicie aplikacje klienckie to prędzej czy później ktoś poprosi o apkę mobilną. Jest o tyle fajnie, jeśli to jest apka
weź się spytaj o odwrotna notację polską to o mało każde z nich się nie zesrało z wrażenia, szczególnie jak się ich poprosiło o rozpisanie algorytmu onp na kartce


@LeniwiecPracoholik: Wy rozumiem piszecie oprogramowanie do wahadłowców kosmicznych?
I robię w C# bo mój ukochany język programowania nie istnieje w Polszy w biznesie, a najbliższa oferta jaką widziałem była w Holandii ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@LeniwiecPracoholik: To coś słabo szukałeś.

Ja jeszcze wrócę do tego co dałeś na początku - pytanie o ONP jest kretyńskie, bo nikt tego nie używa, ani tego nawet na studiach nie uczą. Jeśli chciałeś tu wyskoczyć z czymś co rzeczywiście
Jak oceniacie sensowność udziału w kursie campie Software Development Academy na testera manualnego (na studiach liznąłem jave i chyba bym nie podołał)? Ciężko w trójmieście o pracę w tej branży? Z tego co na facebookowych grupkach widziałem to całkiem sporo ofert pracy, pytanie jak z podażą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LeniwiecPracoholik: jaki sens mają pytania które można wygooglac w 10 sekund? xD. Może daj jakiś problem z którym spotkał się u was junior i oczekuj rozwiązania, staraj się naprowadzac. Mi się wydaję że powinno się zadawać pytania które nie są googlowalne. Rozwiązanie problemu przez jakąś abstrakcyjną koncepcje, a nie sposób jej implementacji. Wtedy masz odrazu czy kandydat umie kombinować i sobie radzić.
@warning_sign: Staramy się tego nie robić i ogólnie robimy wycisk. Niektórzy rezygnują, niektórzy znajdują pracę. Wielu po prostu jest przytłoczonych i wegetuje na i po kursie.

Nie mogę niestety zbyt wiele napisać, bo łatwa identyfikacja itd.
@j4ace: No i co z tego? Nikt nie musi tego wiedzieć i nie o tym jest rozmowa. Clou tematu, którego wielu dyskutujących bardzo usiłuje uniknąć to "umiejętność przełożenia prostego algorytmu na (pseudo)kod". Równie dobrze mogło tam być sortowanie (byle jakiekolwiek inne niż bąbelkowe) albo podany już przez kogoś przykład scalania dwóch posortowanych list.