Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odebrałem paczke od DPD, w której był telefon naprawiony przez serwis. Szanowny kurier zadzwonił i poprosił, żebym wyszedł, bo stoi dwa domy dalej. Podszedłem, przywitałem się i grzecznie czekałem, aż skończy obsługiwać klientkę, która już tam była. Gdy odeszła, pierwsze o co spytałem, to czy muszę coś podpisać. Otrzymałem odpowiedź, że nie. Potem spytałem, czy mogę obejrzeć najpierw paczkę... również nie, najpierw trzeba zapłacić (przesyłka pobraniowa). Tak więc zapłaciłem, kurier wydał mi pieniądze, przy nim otworzyłem paczkę, spytał czy wszystko ok, odpowiedziałem twierdząco, pożegnaliśmy się i wróciłem do domu. Teraz dostalem wiadomość, widać w załączniku. Zadzwoniłem na ten nr i tenże Pan usiłuje mi wmówić, że okradłem kuriera nie płacąc mu, oraz że widać na kamerze jak oglądam paczkę, po czym odchodzę... Ciekawe czemu pozwolił mi tenże kurier tak po prostu sobie odejść, ani nie wrócił się w ciągu dnia, albo zaraz po tym zdarzeniu... :) Takiego chamstwa jeszcze nie widziałem. Ciekawe czy na nagraniu słychać, jak pytam o podpis, oraz jak płacę i otrzymuję resztę. Mirasy, bardzo proszę o rozgłos, nie dajcie się wrobić jak ja tym #!$%@?. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ostatecznie skończy, ale nigdy nic nie wiadomo... jutro rano ten kurier ma u mnie być w celu rozwiązania sprawy. Także nagłośniajcie i nie dajcie się #!$%@?ć kurierom-sebixom!
#dpd #kurier #zlodzieje #oszukujo #januszebiznesu #janusze #afera
Pobierz
źródło: comment_uWK9X56EPrepgEz8gJkSU9Mi7ZNpXNUL.jpg
  • 293
@adameqq: kiedy ludzie zrozumieją że DPD = najgorsza-firma-ever

śmieszne historyjki z DPD jakie mi się przydarzyły:
1. mama odsyłała strój kąpielowy do sklepu w ramach 14 dni na zwrot, sklep otrzymał towar POCIĘTY
2. kurier wnosząc mi szafkę #!$%@?ł we framugę drzwi a potem upierał się, że paczka w taki stanie uszkodzenia została nadana xD
3. po nie odebranym telefonie pół godziny później okazuje się że kurier paczki już nie dostarczy,
@Medyc usuń konto zielonko, a nie w błąd wprowadzasz. Nie, nie możesz otworzyć przed zapłaceniem i podpisaniem. Jak coś jest w środku rozwalone to zaraz przy kurierze spisujesz protokół uszkodzenia. Kurier na pewno nie odmówi Ci spisania protokołu, bo miałby przypał jakbyś zadzwonił na jakąś centralę.

A co do podpisu, nie wiem jak jest w dpd konkretnie, ale podejrzewam że we wszystkich firmach jest tak samo (znajomy robił w fedexie) - podpis
@Filala: Mam usunąć konto bo co? zielonko? co to za gówniana nazwa, i sam widzę że masz zielony nick... I ciekawe, dzisiaj był u mnie kurier poczty polskiej, normalnie otworzyłem paczkę by sprawdzić czy nic nie zniszczone i dopiero zapłaciłem, więc mi nie wmawiaj że "NiE mOżNa oTwOżYć PrZeD zApŁaTą"
@adameqq: Siemka, powiem ci, że pracowałem w DPD jako koordynator kurierów i po samym tym sms'ie jak i sposobie kontaktu widać, że to raczej jakiś Seba (pewnie w zmowie z kurierem ;) ) próbuję cię wychędożyć na hajsy.

Jak to wygląda od strony praktycznej? Nie złożyłeś podpisu, a kurier twierdzi, że paczkę mu zabrałeś? Cóż, jego wina, nie działał zgodnie z procedurami i to on odpowiada za jej brak. Oczywiście może