Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odebrałem paczke od DPD, w której był telefon naprawiony przez serwis. Szanowny kurier zadzwonił i poprosił, żebym wyszedł, bo stoi dwa domy dalej. Podszedłem, przywitałem się i grzecznie czekałem, aż skończy obsługiwać klientkę, która już tam była. Gdy odeszła, pierwsze o co spytałem, to czy muszę coś podpisać. Otrzymałem odpowiedź, że nie. Potem spytałem, czy mogę obejrzeć najpierw paczkę... również nie, najpierw trzeba zapłacić (przesyłka pobraniowa). Tak więc zapłaciłem, kurier wydał mi pieniądze, przy nim otworzyłem paczkę, spytał czy wszystko ok, odpowiedziałem twierdząco, pożegnaliśmy się i wróciłem do domu. Teraz dostalem wiadomość, widać w załączniku. Zadzwoniłem na ten nr i tenże Pan usiłuje mi wmówić, że okradłem kuriera nie płacąc mu, oraz że widać na kamerze jak oglądam paczkę, po czym odchodzę... Ciekawe czemu pozwolił mi tenże kurier tak po prostu sobie odejść, ani nie wrócił się w ciągu dnia, albo zaraz po tym zdarzeniu... :) Takiego chamstwa jeszcze nie widziałem. Ciekawe czy na nagraniu słychać, jak pytam o podpis, oraz jak płacę i otrzymuję resztę. Mirasy, bardzo proszę o rozgłos, nie dajcie się wrobić jak ja tym #!$%@?. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ostatecznie skończy, ale nigdy nic nie wiadomo... jutro rano ten kurier ma u mnie być w celu rozwiązania sprawy. Także nagłośniajcie i nie dajcie się #!$%@?ć kurierom-sebixom!
#dpd #kurier #zlodzieje #oszukujo #januszebiznesu #janusze #afera
Pobierz
źródło: comment_uWK9X56EPrepgEz8gJkSU9Mi7ZNpXNUL.jpg
  • 293
Ostatnio kurier z DPD nie przywiózł mi paczki tylko zostawił w punkcie pickup, zadzwoniłem na infolinie dowiedzieć się o co chodzi i okazało się, że kurier nawet nie musi podejmować próby doręczenia paczki i, że im przykro że muszę zaginać kilkanaście kilometrów do miasta po paczkę. Mam nawet nagraną tą rozmowę z infolinią... #!$%@?...
Na pierwszy rzut oka widać, że pisał to mało rozgarnięty SEBA z osiedla, który prawdopodobnie jest ZIOMĘ tego z DPD i stwierdzili, że mają plan genialny tylko zapomnieli o kilku szczegółach jak ustawienie statusu...
WTF? Ostatnio miałem paczkę pobraniową DPD. Niby można było zapłacić kartą. Kurier przyjechał i mówi, że to pomyłka bo on nie ma terminala i pobraniowej przesyłki nie można płacić kartą. No to jak to jest?
Oczywiście wszyscy inni kurierzy, DHL, GLS, UPS itp. mają terminale do kart i nie ma problemu, tylko z DPD są ciągle jakieś jajca.
@mamtukonto: To musiałaby zakupić setki rejestratorów firma DPD czyli gruba inwestycja. Każdy wie, jak kurierzy jeżdzą. Myślisz, że im by się to opłaciło? :)
@adameqq: I jak ? Jak coś to wołaj plusujących przez mirkolisty
@adameqq: Nawet gdyby tak się stało to i tak obowiązkiem kuriera było dopilnowanie tego i firma i tak za to rozliczy się z kurierem. Może się gościowi hajs nie zgadza i szuka kogoś, kto mu to pokryje? Nie wierzę, że do kontaktu z klientem dali osobę, która nie umie pisać ("w sierodku"?? Budowanie zdań??). Odpisałabym, że to ja zgłaszam na policję próbę wyłudzenia pieniędzy.
@adameqq: pisze do Ciebie kurier a nie ktoś 'wyżej' z DPD... specjalnie nie wziął podpisu - nie wiem czemu się na to zgodziłeś, teraz próbuje cie zrobić w #!$%@?. Poza tym "sierodku" tylko kurier po gimnazjum/zawodówce może tak pisać xd


Powiedz mu że zgłaszasz wyłudzenie na policję i do jego przełożonych.
Za chwilę pewnie będzie płacz że gówniaka ma, że laska jego nie pracuje etc. etc. jedź z coorvą.
@adameqq: Dawaj update, jak ten kurier przyjedzie. Ciekawe co zrobi, jak nie wyjdziesz do niego :D Generalnie jak taki przekręt się szykuje, to bym uważał, żeby Ci gdzieś kosy nie sprzedał. Jeśli telefon, to pewnie zapłaciłeś za paczkę trochę więcej niż 20zł.
Takie sms amatorzy to moga sobie pisac, nawet sie nie podpisali. Olej szkoda nerwow niech oficjalnie do Ciebie wystapia pewnie to jakies leszcze probuja dorobic
@KendziorSC: Wydałem niecałe 230 zł, ale nie za sam telefon, lecz za jego naprawę.

@hunteroza: Też tak stwierdziłem, olewam to. Typa tu nie było i pewnie nie będzie. Póki co to czekam na odpowiedź z działu reklamacji DPD, na policji jeszcze nie byłem i nie wiem czy w ogóle jest sens jechać, pewnie nie potraktują tego jakoś specjalnie.