Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku utopiło się w Polsce 449 osoby dla porównania w Niemczech które ma dwukrotnie więcej mieszkańców niż Polska utopiło się w zeszłym roku 404 osoby.
Jakie są powody takiego stanu rzeczy ?
Może te że w Polsce jest około 700 basenów a w Niemczech około 6000 .

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech obserwuj ,plusuj albo wrzucaj na czarno lista

https://www.mdr.de/heute-im-osten/warum-in-polen-so-viele-menschen-ertrinken100.html

#polska #plywanie #statystyka #basen
  • 47
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Blaskun: nie do końca. Oni znają umiar, nie to co Polacy. Wczoraj będąc nad jeziorem, niemiaszki piwko w wodzie, grill na lądzie i chilli. Nie widziałem dracych się pijanych mord czy zataczajacych się Januszy. UMIAR słowo którego Polacy nie znają.
  • Odpowiedz
@slapdash: nie o to pytałem - ile osób wchodzi na bani u nas a ile tam? chodzi o świadomość tego co się może stać. idź na wrocławskie glinianki - tam przed piątą taterką się do wody nie wchodzi ( )

może doprecyzuję - nie przeczę że różnica w ilości basenów może mieć duży wpływ, ale alkohol najpewniej równie wielki
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: to nie wina tego, ze jest mniej basenów xD ludzie nieumiejący pływać nie wchodzą zwykle do wody, bo się jej boja. W Polsce jest zbyt duża tzw ułańska fantazja i kretyńska brawura - niejednokrotnie łączona z alkoholem.
  • Odpowiedz
  • 7
@JulienSorel jezeli w małej miejscowości nie ma basenu a jest jakaś żwirownia to ludziska tam ida pływać .
Parę dni temu byłem z moimi dziećmi na basenie w Niemczech zapłaciłem 7 euro na cały dzień czyli tak licząc godzina płacy minimalnej kawalera.
Więc tek myślę że brak basenów w Polsce i pieniądze odgrywają jakąś rolę w tym że ludzie w Polsce topią się tam gdzie nie ma ratowników
  • Odpowiedz