Wpis z mikrobloga

@minecraftkoxik2008: Na wstępie tak. Ale wstęp ma właśnie nauczyć gracza kombinowania.

Wystarczy jedynie dojść do miasta, kupić zwój przemiany w zębacza, wytłuc całą startową mapę, pakować w jeden atrybut i um. walki i po dodatku korzystać z Ostrza Beliara. Potem gra przechodzi się sama. W rozdziale 6, nieważne na jakim poziomie, mając końcowy sprzęt wszystko będzie padać na maksymalnie 4 ciosy.
@minecraftkoxik2008: Gothic 2 NK jest trudny. Te zjeby co tworza returningi 2.0 i tworza #!$%@? poziom do kwadratu moda do gry ktora wcale latwa nie jest powinna sie #!$%@? porzadnie w leb. Stado #!$%@? januszy.
Ja rozumiem ze dla takiego janusza gothica to jest #!$%@? przyjemnosc ubic bossa przy pomocy bugow albo walczyc na zasadzie "hit i save" ale #!$%@? badzmy powazni bo to zadna przyjemnosc z grania.
@minecraftkoxik2008: G2NK jest trudna, w dość dziwny sposób. Ważniejsza w niej jest wiedza od umiejętności.
Kilka jej elementów, które są bardzo istotne:
1. Wiedza o progach punktowych
2. Istotność stałych bonusów i dobry czas na ich konsumpcję
3. Efektywność poszczególnych zwojów (Smoczy zębacz, demon)

Istotność grindu - "czyszczenie" Khorinis, znajdowanie ważnych składników alchemicznych i tabliczek (często są w randomowych miejscach, tabliczki się chociaż błyszczą).

No i dochodzi do tego Szpon Beliara.
@Avogadro: no nie powiedziałbym.
Jednoręczny jest w stanie wystarczyć do samego końca gry
Dwuręczny może bardzo ułatwić rozgrywkę, jeśli idzie się w dwuręczne i jeszcze nie rozwinęło się dużo siły
Runa - zombiaki są całkiem pomocne
Za ulepszenia traci się trochę hp, ale wystarczy go za dużo nie ulepszać, a i tak będzie dobry ¯\_(ツ)_/¯
@minecraftkoxik2008: Po ograniu tego tyle razy, nie umiem obiektywnie ocenić. Dla mnie jest łatwe, ale ja skończyłem tytuł z 4 czy 5 razy, wiem gdzie iść i tak dalej. Na pewno sporo trudniejsze było od podstawki jak grałem po raz pierwszy, ale nie kojarzę, żebym jakoś klął na poziom trudności.
@Edi93: ! Szpon Beliara wpadł w ręce Bezimiennego celowo. Jest to pułapka gdyż przy ostatecznej walce ze Smokiem Ożywieńcem gdy używamy tej broni to pioruny nie będą trafiać przeciwnika tylko Bezimiennego
Im dalej w grę tym staje się łatwiejsza.


@ZdenerwowanyBialorusin: Tylko, jeśli dobrze rozwijasz postać. Czyli już wiesz, co robić. Jeśli grasz pierwszy/drugi raz i nie wiesz jak działają progi i że mikstury/tabliczki trzeba chomikować na ostatnie 1/4 gry w zasadzie (do tego nie czyścisz wszystkiego dokładnie, bo ciężko), to bardzo łatwo wpakować się w sytuację, że masz zbyt słabe statystyki na danym etapie. A gra do tego podbija wymagania i rzuca
@Mastah1 Teraz gram sobie w returninga 2.0, gram czystym magiem i powiem tak - bez bugowania typu wskakuje na skalę czy cos żeby przeciwnik nie mógł mnie atakować nie dałbym rady w pierwszym rozdziale, gram na poziomie trudności normalnym ( ͡° ʖ̯ ͡°)