Wpis z mikrobloga

Kolega wrócił po 5 latach emigracji, gdzie zarabiał chore pieniądze, ale za to praktycznie nie miał życia poza pracą. Odłożył około 1,5mln (część w inwestycjach) i teraz siedzi na wsi w domu swoich rodziców: karmi kury, podcina krzaczki, kosi trawniki i mówi, że planuje tak przez następne 5-10 lat, a może i do końca życia. Moim zdaniem to jest spoko, że teraz odzyskuje balans życiowy ale część jego znajomych uważa, że jest głupi, bo mógłby wybudować willę, kupić merca i pracować gdzieś dalej żyjąc jak król. Jak wy sądzicie? P.S. Dom rodziców ma ze 200m.kw. z wielkim ogrodem i podwórkiem dookoła, kolega ma tam całe piętro dla siebie właściwie.
  • 176
@Ld93: 1.5 bańki to w odsetkach, jak po negocjujesz około 3800 zł. Tyle, że inflacja mu to powoli będzie zżerała. Jak bym miał taka kwotę to wydawałbym z połowę odsetek a drugą odkładał i nadal pracował.
Jak wy sądzicie?


@Ld93: Sądzę, że każdy ma prawo robić ze swoim życiem co zechce. Ocenianie czy wartościowanie tego co kto robi jest głupie i nie ma żadnego znaczenia.
@bemol14: mój kolega odłożył tyle pracując w Norwegii, na koniec tego roku zjeżdża do Polski, kupuje właśnie mieszkanka pod wynajem, poszuka jakiejś fajnej pracy, co by się nie nudzić i tyle, co mu więcej trzeba. ;)
No cóż jako młody gówniak (lvl19) gdybym miał 1.5mln to za ten 1mln czy maks 1.2 mln kupił bym mieszkania i zaczął je wynajmować by mieć stały napływ jakiejś gotówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale co ja wiem o życiu ¯\_(ツ)_/¯
@Ld93: niech zainwestuje 100k w bitcoina- za kilka lat wyciągnie naprawdę dużo. Resztę niech ładuje w kawalerki i będzie ustawiony. Btw w jakim kraju pracował że po 5 latach przywiózł taką kasę? I jako kto?
@Ld93: No to ustawil sie do konca zycia. Na jego miejscu kupilbym kilka mieszkan pod wynajem i z tego bym zyl. Ale zeby mi sie nie pokrecilo w glowie z braku zajec to zatrudnilbym sie w jakims biurze na pol etatu
@Ld93: niech kupi pod wynajem mieszkania, trochę w złoto, w ogóle dywersyfikuje hajsiwo, może jakiś domek z działaczką, psa sobie kupi i żyje szczęśliwie. Co jakiś czas na jakieś wakacje.
@kam966: pewnie są tacy, co zarabiąją i po podatkach i kosztach życia są w stanie odłożyć na czysto 7000 usd, ale to jest dość duża kwota, którą można zobaczyć bez problemu w Kaliforni, ale tam koszty życia robią z tej słonej wypłaty jesień średiowiecza. Prawnik w USA - mediana 80 tysięcy USD ( 49 - 150 tysięcy USD) czyli około 7 tysięcy USD na miesiąc. Lekarz w USA pewnie też da
część jego znajomych uważa, że jest głupi, bo mógłby wybudować willę, kupić merca i pracować gdzieś dalej żyjąc jak król. Jak wy sądzicie?


@Ld93: Skoro rodzice mają 200 metrów i się z nimi dogaduje to nie widzę podstaw do tego. Choć wielu rodaków zrealizowałoby wtedy klasyczne zastaw sie, a postaw się - by na pokaz widać było posiadaną kasę.