Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki trochę się zagotowałem - przed chwilą na TVP Info był wywiad, z matką 5ciorga dzieci, odnośnie nowego programu PiS "Dobry start" czyli 300zl dla każdego ucznia (jednorazowo, na wyprawkę).

Otóż ta pani podliczyla, że dla ich 5tki dzieci (w tym jedno w przedszkolu) potrzebuje na wyprawkę 2000zl i program będzie dla niej sporym wsparciem, chociaż niestety i tak nie pokryje całej wyprawki bo dostanie 1200 (to z przedszkola nie dostanie), a i tak jest nieźle bo rodzice nie muszą płacić za podręczniki.

Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało. 2000 TO MIESIĘCZNA WYPLATA 500+ DO CH#JA WAFLA - ta babka dostaje tyle w miesiąc I WCIĄŻ POTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!

Jak oni żyli wcześniej w takim razie? Przecież nie słyszałem żeby inne zapomogi czy zasiłki zostały wycofane? Kiedy im będzie dość?! Po co te wszystkie programy skoro prowadzą tylko do tego, że trzeba wprowadzać kolejne bo babka z 24k, które dostała w ciągu ostatniego roku nie była w stanie odłożyć dwóch żeby we wrześniu kupić wyprawki? ¯\_(ツ)_/¯

2018 w Polsce dalej jak w lesie obs#anym g#wnem

#oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 200
@powaznyczlowiek: Moja siostra razem z mężem ma coś koło 5 tys. i jeszcze 500 plus. Zanim miała 500 plus dzwoniła cyklicznie do mnie co miesiąc o pożyczkę, do korposzczura świeżo po studiach który na śmieciówce ma mniej niż krajowa. Teraz 500 plus i się nie zmieniło, na koniec miesiąca mogę spodziewać się prośby o pożyczkę. Niektórzy po prostu tak zarządzają pieniędzmi że nawet jakby im dać 10 tys. to na koniec
@powaznyczlowiek:
1. Po uj tyle podręczników. Większość tych read-only można mieć na e-booku, laptopie czy tablecie. Nie można jednorazowo kupić czytnika?

2. Nawet jeżeli to za moich czasów były antykwariaty i się książki kupowało używane.

------------------------------

Podsumowując. Reforma robiona pod lobby wydawnicze. Ktoś musi zarobić.
@Variv: a wybacz, tak zacytowałeś, że nie zauważyłem. Myślałem, że to twoja wypowiedź.

Zatem wołam @piastun bo kolega mocno wybiórczo ocenia rzeczywistość.
@Majku_ Aplikacja na androida tak cytuje beznadziejnie.
Może mają chorą osobę w rodzinie i tam dużo kasy idzie


@stan-tookie-1: być może i takie coś bym zrozumiał aaaaale jaaakoś tak czuję że akurat wzmianka o tym w tv by się pojawiła

może dużo jedzą, może na wakacje dużo wydali itd itd


@stan-tookie-1: a to już mnie akurat gunwo obchodzi bo ja też chcę zjeść i jechać na wakacje, a mi nikt złotówki nie dorzuci - i daję radę
#!$%@? jakbyś miał 5 dzieci do ubrania wykarmienia i inne wydatki x 5 to byś się głupio nie pytał. Kiedyś będziesz miał swoje dzieciaki to zobaczysz ile kosztują.


@mercedes_amg: 500+ jest realizowane od 2 lat czyli znacznie krócej niż dzieciaki są na świecie - w takim razie jak ta rodzina żyła wcześniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie używali pieniędzy czy jak?

Ja się nie wtrącam w prywatne