Wpis z mikrobloga

Mam doła ostatnio w związku z sobą i swoją przyszłością - kończę studia na mało przydatnym kierunku, w zasadzie nic nie umiem. Dużo szerokiej wiedzy, żadnych konkretów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jedyne umiejętności jakie mam to biegła znajomość j. angielskiego i rosyjskiego (oba poziom C2, mieszkałam parę lat w Moskwie, a angielski cisnęłam od dziecka, wyjazdy, kursy, dużo siedzenia na zagranicznych czatach, skype z nativeami, dużo filmów i seriali w oryginale, itd. mam certyfikat).

Pomóżcie, wesprzyjcie, doradźcie, nie wiem jak dalej prowadzić swoje życie i karierę. Co może w Warszawie/Poznaniu/Wrocławiu robić osoba, płynnie operująca tymi dwoma językami? Czy mogę liczyć gdziekolwiek na 2700 netto na start? W jakich branżach mogę się zaczepić? Albo jakich umiejętności się uczyć, żeby to jakoś z tymi językami powiązać? ()

#pytanie #jezykiobce #pracbaza #praca #jezyki #kariera #corobic #zycie
  • 12
@Heheszkara: stara* :) dzięki, to jest to co potrzebowałam usłyszeć. ostatnio popadłam w kompleksy w związku z moimi umiejętnościami, za dużo wolnego czasu, za dużo czasu na wykopie ( #programista15k ) , ogólnie za dużo czasu w necie (instagram, facebook), gapienie się na sukcesy innych, każdy chwali się hajsem, samochodami i podróżami i człowiek dochodzi do wniosku, że sam jest gówno wart. #problemypierwszegoswiata ( ͡º ͜ʖ͡º)
@alter-nighter: Stara, zrób się oficjalnie różowym paskiem, a nie tak hop hop hop czy to baba czy to chłop. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Serio języki są teraz bardzo w cenie, angielski to standard wszędzie, ale z rosyjskim to już naprawdę dwa solidne atuty. W każdym dużym mieście coś znajdziesz. Ale wiem o co Ci chodzi, jak się ogląda te „pastelove” życia z fejsbuka to można dostać #!$%@?,