Wpis z mikrobloga

  • 484
Proszę państwa na załączonym obrazku mamy lrzestawieiceka typowego spierdoxa rowerowego który spowalnia ruch na całej długości rogi . Pół biedy gdyby to było jakie zadupie ale jest to główna droga między Mińskiem a Warszawą. Pół biedy gdyby nie miał innego wyboru jazdy w kierunku w którym zmjerza bo obok są drogi które też prowadzą dokładnie w tą samą stronę. Nie można go nawet wyprzedzić ponieważ drugi pas dalej cały był zajęty a, że ja prowadzę #zycietruckera to nie mogłem go wyprzedzić ze względu na linię ciągła i nie zdążyłbm się rozpędzić żeby nie wymusić hamowania na pojazdach z naprzeciwka. Tak, mam o to ból d--y
#bekaztransa #rower #kolarstwo #boldupy #polskiedrogi
Retropx - Proszę państwa na załączonym obrazku mamy lrzestawieiceka typowego spierdox...

źródło: comment_9JYZOd3YbHQaGkIR4DHhnJmi5BeeHDmk.jpg

Pobierz
  • 265
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cwiczebny_janusz: infrastruktury faktycznie brak. Niedawno postanowiłam przemierzać miasto rowerem, ale po kilku razach, gdzie z braku ścieżki rowerowej zaczął toczyć się za mną sznur samochodów stwierdziłam, ze to bez sensu. Rowerzysta powinien być użytkownikiem chodnika, dostosowując prędkość do warunków. Jeśli ktoś chce przemieszczać się szybko, kupuje urządzenie które pozwala mu się poruszać szybko, w odpowiednim do tego miejscu. Jeżdżenia poza miastem w ogóle nie rozumiem, szczególnie z dziećmi. Jest to
  • Odpowiedz
rowerzysta jest idiotą, skoro jeździ po takich drogach. wszędzie pełno dróg lokalnych bez ruchu, a ci jeżdżą głównymi.


@cwiczebny_janusz: wiesz że rowerem można jezdzić nie tylko dla przyjemności ale też po to, żeby gdzieś dojechać? Jak ktoś jezdzi rowerem do pracy to ma nadrabiać ileś km bocznymi drogami?
  • Odpowiedz
Proszę państwa, na załączonym obrazku mamy przykład typowego spierdoxa ciężarowego, który blokuje ruch swoją 8 tonową ciężarówka na całej długości drogi. Pół biedy gdyby nie miał innego wyboru jazdy w kierunku w którym zmjerza bo obok są drogi które też prowadzą dokładnie w tą samą stronę. Nie można go nawet wyprzedzić ponieważ drugi pas dalej cały był zajęty, a że ja prowadzę #zycierowerzysty to nie mogę spokojnie jechać, bo debil
urojony_uzurpator - Proszę państwa, na załączonym obrazku mamy przykład typowego spie...

źródło: comment_1VnSgLcfUkwWJ6vBDpq5GJ0ZWTgjiLkm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
I serio rozumiem frajdę z jazdy rowerem, sama to uwielbiam, ale nikomu jazda po lesie czy polnych ściezkach nie szkodzę.


@camilio: a co z kolarstwem szosowym? Rower to nie tylko ścieżka i las. Analogicznie ktoś może nie rozumieć jaką przyjemność daje jazda offroad terenówką po lesie.
  • Odpowiedz
@Retropx skoro nie potrafisz uszanować innych uczestników ruchu to chyba lepiej żebyś zmienił tę pracę. Mogę dodawać 100 postów dziennie, kiedy to co wielcy truckerzy utrudniają moja pracę, bo muszą się wyprzedzać na autostradzie, bo jeden jedzie o 0,5 km/h szybciej. Królowie dróg k---a
  • Odpowiedz
@nocneszczury: ale tu nie chodzi o frajdę, tylko o bezpieczeństwo i kulturę. Jazda po asfalcie tez jest super, ale tego po prostu nie robię, głównie ze względu na bezpieczeństwo właśnie.
  • Odpowiedz
@Retropx Wszyscy oczywiście byli by zadowoloni wlekąc sie (przykładowo do domu po pracy) za sznurem aut, bo jedzie kilka ciężarówek, a przed nimi coś co nie robi "brum brum", a jest na drodze.
  • Odpowiedz
@Retropx: Po części się zgadzam , sam często jeżdzę rekreacyjnie rowerem i jeśli chcę gdzieś dojechać to w miarę możliwości wybieram drogi pozamiejskie (zarówno dla wygody jak i by nie tamować ruchu), na którch ruch jest bardzo mały, albo taki gdzie wyprzedzenie mnie nie stanowi problemu. Z drugiej strony jednak ciężko jest coś z tym zrobić bo nie ma zakazu i jedynie w woli rowerzysty leży to czy pojedzie taką
  • Odpowiedz
@Retropx: Uważam, że profesjonalni kierowcy powinni przechodzić jakieś testy psychologiczne. Jeśli nie umiesz sobie poradzić z emocjami i normalne zdarzenie z udziałem rowerzysty, który jedzie przepisowo musisz komentować w internecie z pozycji króla szos, to chyba nie nadajesz się do tej roboty, w której cierpliwość i trzeźwy umysł może uchronić innych uczestników ruchu przed groźnym wypadkiem.

Jak z taką błahostką lecisz płakać do internetu, by podsycać nienawiść do innych użytkowników
  • Odpowiedz