Wpis z mikrobloga

  • 484
Proszę państwa na załączonym obrazku mamy lrzestawieiceka typowego spierdoxa rowerowego który spowalnia ruch na całej długości rogi . Pół biedy gdyby to było jakie zadupie ale jest to główna droga między Mińskiem a Warszawą. Pół biedy gdyby nie miał innego wyboru jazdy w kierunku w którym zmjerza bo obok są drogi które też prowadzą dokładnie w tą samą stronę. Nie można go nawet wyprzedzić ponieważ drugi pas dalej cały był zajęty a, że ja prowadzę #zycietruckera to nie mogłem go wyprzedzić ze względu na linię ciągła i nie zdążyłbm się rozpędzić żeby nie wymusić hamowania na pojazdach z naprzeciwka. Tak, mam o to ból d--y
#bekaztransa #rower #kolarstwo #boldupy #polskiedrogi
Retropx - Proszę państwa na załączonym obrazku mamy lrzestawieiceka typowego spierdox...

źródło: comment_9JYZOd3YbHQaGkIR4DHhnJmi5BeeHDmk.jpg

Pobierz
  • 265
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jesli zjezdzam na przeciwlegly pas to niezaleznie czy cos jedzie czy nie jest to sytuacja niebezpieczna. Na foto wyzej nie da sie wyprzedzic wiec pozostaje jazda na 2 biegu bez dodawania gazu przez X kilometrow. Przepisy nie pozwalaja wyprzedzic wiec korek sie robi. A myslisz ze twn korek ktory spowodujesz jadac rowerem nie wplynie na srodowisko? X samochodow spali wiecej. Takze tym rowerem zanieczyszczasz srodowisko.


@lubielizacosy: Jeśli każdy zjazd na
  • Odpowiedz
Poza tym jeżeli już chcesz mieć pretensje do kogo niewydarzona tirówko, to możesz mieć do ustawodawcy, który tak głupie prawo napisał.


@kanapeczka_z_kanapa: Prawo nie jest złe, tylko nieco zawiłe i główne to jednak brak infrastruktury.
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Lusterka są właśnie do patrzenia. Nie przesadzajmy, od popukania w karoserię nikt jeszcze nie zginął, w dodatku jak widać mogłeś go nie świadomie zgnieść, więc raczej jego nerwowość była uzasadniona. xD Samochody jadąc 10 km/h więcej wyprzedzają rowery, to dlaczego on miał tego nie zrobić? Równie dobrze mogłeś szukać miejsca do parkowania, a nie sądzę, żeby pedalarz był Ci do tego potrzebny. Chyba, że lubisz mieć asekuracje z tyłu.
  • Odpowiedz
Przepisów nie można łamać, żadnej luki tu nie ma.


@lubielizacosy: Jest niedoprecyzowane prawo. Jak jest linia podwójna ciągła to chcąc zachować przepisowy min 1 m musisz ja przekroczyć przy wyprzedzaniu rowerzysty. Inaczej musiał byś za rowerzystą jechać i w ten sposób blokował byś ruch co jest karane mandatem, ponieważ jest to wykroczenie.
  • Odpowiedz
Jest niedoprecyzowane prawo. Jak jest linia podwójna ciągła to chcąc zachować przepisowy min 1 m musisz ja przekroczyć przy wyprzedzaniu rowerzysty. Inaczej musiał byś za rowerzystą jechać i w ten sposób blokował byś ruch co jest karane mandatem, ponieważ jest to wykroczenie.


@reddin: nie ja bym blokował ruch tylko rowerzysta, znowu winę zwalasz na mnie i nadinterpretujesz przepisy na korzyść rowerzystów, nie mogę jej przekroczyć więc ruch będzie blokowany ale
  • Odpowiedz
@kanapeczka_z_kanapa: Prawo nie jest złe, tylko nieco zawiłe i główne to jednak brak infrastruktury.


@reddin: Prawda. Z tym, że infrastruktura się od razu nie zbuduje. Uważam, że do tego momentu powinni jednak zezwolić na jazdę rowerem po chodniku (a przynajmniej znieść to ograniczenie, że można tylko przy drogach o prędkości większej niż 50km/h) - i tak większość rowerzystów (sam tak nie robię, ale to głównie dlatego, że mam
  • Odpowiedz
ale to, ze są z-----e przepisy, to nie znaczy, ze wszystko już jest w porządku. Dlaczego pieszy nie może sobie iść środkiem pasa, a rowerzysta który porusza się niewiele szybciej już tak?


@camilio: rowerzysta nie może poruszać się środkiem pasa, pieszy to chyba coś innego niż rower

furmanka jedzie często wolniej od rowerzysty - może powinna poruszać się po chodniku, skoro prędkość ma tu być jakimś wyznacznikiem...
  • Odpowiedz
nie ja bym blokował ruch tylko rowerzysta, znowu winę zwalasz na mnie i nadinterpretujesz przepisy na korzyść rowerzystów, nie mogę jej przekroczyć więc ruch będzie blokowany ale przez rowerzystę i on w takiej sytuacji powinien dostać mandat a nie ja. Wymagasz ode mnie bym złamał przepisy i wjechał na ciągłą która przekroczona być nie może i pewnie byś wtedy dał mi taki sam mandat jak za blokowanie ruchu o którym wspominasz?


@
  • Odpowiedz
Uważam, że do tego momentu powinni jednak zezwolić na jazdę rowerem po chodniku


@kanapeczka_z_kanapa: Ja uważam inaczej, że kierowcy powinni szanować innych uczestników ruchu, ale czego wymagać jak nie szanują nawet innych kierowców w samochodach. Zwyczajnie w naszym kraju brakuje kultury.
  • Odpowiedz
@reddin: Czyli wymagasz ode mnie złamania przepisów, jadąc rowerem i dałbyś mi dwa mandaty jedno za blokowanie ruchu gdybym jechał za Tobą a drugi jakbym jednak wyprzedził na ciągłej xD i jeszcze ubolewasz że mam prawo jazdy xD ja tak samo ubolewam że masz rower. Nie sil się na odpowiedź, bez odbioru.
  • Odpowiedz
Kierowcy pojazdów ciężarowych przechodzą przez psychotesty które zdałem.


@Retropx: Jakoś Twoje histeryczne wypowiedzi nie świadczą o tym, że potrafisz kontrolować swoje emocje. Chyba że to nie jest kwestia emocji a mentalności.
  • Odpowiedz
Ja niestety nie bardzo mogę bo jestem za ciężki na te drogi


@Retropx: A rowerzysta ma za bardzo w------e żeby jechać inną drogą tylko po to żeby pan w samochodzie mógł sobie trochę szybciej pojechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zwyczajnie w naszym kraju brakuje kultury


@reddin: Tutaj pełna zgoda. Dotyczy to i pieszych, jak i rowerzystów czy kierowców.

Co do szacunku, to jak najbardziej, przynajmniej przy obecnych przepisach jesteśmy takim samym uczestnikiem ruchu na drodze i kierowcy powinni się w końcu tego nauczyć.
  • Odpowiedz
Powinno się zakazać rowerzystom poruszania po drogach publicznych gdzie prędkość jest ponad 30 km/h


@decentralizacja: Niema problemu, pod warunkiem, że była by wybudowana DDR, inaczej jest to ograniczanie wolności. Jeśli sobie życzę gdzieś dojechać rowerem to chcę mieć taką możliwość.

Często jeżdżę rowerem po mieście, bo jest kurfa zakorkowane i szkoda mi czasu na siedzenie w samochodzie.
  • Odpowiedz
jesteśmy takim samym uczestnikiem ruchu na drodze i kierowcy powinni się w końcu tego nauczyć.


@kanapeczka_z_kanapa: Ale oni nie znają przepisów, co widać na drodze, co sami mówią jak czasem pytam przez uchyloną szybę, czemu wyprzedzał mnie pan na żyletkę? Zwyczajnie, ignorancja, indolencja i buta.
  • Odpowiedz
@utopjec: jestes w błędzie. Prawo o ruchu drogowym dopuszcza możliwość jazdy dwóch rowerów obok siebie, wiec siła rzeczy jeden będzie jechał środkiem. Przecież w opinii rowerzystów nie stwarzają w ten sposób zagrożenia wiec korzystają z tego prawa nagminnie. I nie, nie widzę różnicy między pieszym a rowerzysta, droga hamowania przed jednym i drugim będzie niemal identyczna.
  • Odpowiedz