Wpis z mikrobloga

118404 - 78 - 354 = 117972

78 - w tygodniu na kawę do Krapkowic
354 - Tour de Silesia 2018. Mówili, że będzie ciężko, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Pierwszym 40 km to gonitwa razem z późniejszym miejscem 2 i 3 w generalce. Chłopaki jechali na wynik, bo całkowicie na lekko, ja byle dojechać, z torbą. Dłużej nie było sensu trzymać ich tempa, choć i za tych 40 km słono potem zapłaciłem. Do Bruntala minąłem kilkadziesiąt osób z wcześniejszych godzin startowych, niestety tuż za miastem pomyliłem drogę i straciłem kilka minut. Na podjeździe do Hvezdy pod Pradziadem trafiła się ulewa, najsilniejszy moment przeczekałem pod drzewami, przez co dogoniło mnie kilkanaście osób, trzeba było więc jechać. Szybkie wciągnięcie słodkiej bułki w punkcie żywieniowym na Hvezdzie (#drozdzowkarze mieli tego dnia liczną reprezentację ;) ) i sruuu do góry. 9 km koszmaru i płacenia za zbyt szybki początek. Skurcze w prawej nodze uniemożliwiały normalną jazdę, więc cała siła w obrót korbą szedł na lewą nogę. Jakimś cudem się wtoczyłem, po drodze minął mnie mknący w dół @Mortal84, a tuż przed szczytem wyprzedził @byczys (choć startował bodajże godzinę później!). Zjazd niezbyt szybki, bo droga wciąż była mokra, kolejna bułka i dalej w las, czyli na Videlski Krzyż. Skurcze wciąż dokuczały, ale wolno, bo wolno - jakoś szło. Przed Belą spotykam kumpla, który przez następnych kilkadziesiąt km będzie mi towarzyszył.
Jako, że obiad został przewidziany bardzo późno, bo na 217 km w Prudniku, postanawiam zjeść po wdrapaniu się na Rejviz. Wpada gulasz z jelenia z knedlikiem i Kofola <3 Odżywam, kolejne dwa podjazdy na Horni Udoli i Petrove Boudy wchodzą znacznie łatwiej niż poprzednie, noga dokucza wyraźnie mniej. Dalej długi zjazd i przed Prudnikiem łapię Łukasza (start ponad godzinę przede mną), który będzie mi towarzyszył aż do mety. Na obiedzie jemy makaron, dopełniam piwem i lecimy w stronę Annaberg. Opolszczyzna jest płaska, więc idzie całkiem sprawnie. Ciemności łapią nas za Gogolinem, a na podjeździe pod Annaberg, łapie nas czołówka dystansu 600 km - szacunek! Ostatni postój robimy na stacji w Koźlu, hot dog i espresso muszą wystarczyć na ostatnich 60 km. Wystarczyły. Na metę wpadamy tuż przed 1 w nocy, czas brutto 16 godz. 43 min, netto równe 2 godziny mniej. Starczyło na 42 miejsce, na ok. 130 startujących. Biorąc pod uwagę trudność trasy, tego jak bardzo Jeseniki dawały w kość, każdy kto dojechał do mety zasługuje na olbrzymi szacunek. A ci z dystansu 600 km, na podwójną jego dawkę.

Aha, dzięki mirki za wsparcie i kibicowanie (:

Jeszcze trochę o sprzęcie:
1) na plus rower - Kinesis Aithein choć ze sztywnego alu, o agresywnej geometrii - dał radę, dał komfort. Jednak tytan były tu lepszy (;
2) na plus - torba w ramę, zamiast pod siodło/na kierownicę. Rozmiar w sam raz na taką wyrypę, dostęp w trakcie jazdy do ubrań, jedzenia, powerbanku znacząco ułatwia funkcjonowanie.
3) na minus - Hammerhead Karoo. 5 razy się zawiesił, trzeba było resetować i startować jazdę od początku, przez co przez większość dystansu nie wiedziałem na którym jestem kilometrze, itd. Chyba przelała się czara goryczy i po początkowym zachwycie, nastąpi zwrot.

#szosa #fixienaszosie #tourdesilesia

W tym tygodniu to już 632km!
#rowerowyrownik #ruszmirko #100km #200km #300km
fixie - 118404 - 78 - 354 = 117972

78 - w tygodniu na kawę do Krapkowic
354 - Tour ...

źródło: comment_YvEHGp9q2OoR2GOEDObqlfkQmZ50wVTy.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fixie: gratulacje, nie jestem nawet w stanie sobie wyobrazić jak wielki to musi być wysiłek (òóˇ)

na minus - Hammerhead Karoo


@fixie: nie dalej jak dwie godziny temu znalazłem wpis sprzed 2 tyg. w którym chwaliłeś. Wiesz już na co będziesz zmieniał?
  • Odpowiedz
@dymel: ostatnią aktualizacją sprzed tygodnia popsuli, wcześniej ani razu się nie zawiesił, od tej aktualizacji nie było jazdy bez wpadki. Za 2 dni kończy mi się okno możliwości zwrotu, więc raczej skorzystam. Miałem, doświadczyłem, prawie się udało.

Wahoo, jakoś przeboleję kulawe mapy.
  • Odpowiedz