Wpis z mikrobloga

Będę od dzisiaj pisał co jakiś czas w sprawie oznakowania dróg w Polsce. Na Wykopie jest dużo mirków zainteresowanych motoryzacją więc może moje wpisy się komuś przydadzą. W Polsce mamy już bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg. Niestety ale długość dróg jak i ich jakość ma się nijak do oznakowania dróg które mogę napisać bez żadnych oporów jest jednym z najgorszych jakie spotkałem podczas zwiedzania świata (a trochę już widziałem). Znaki w Polsce mają kilka błędów które są na obecną chwile nieuleczalne. GDDKiA oraz MI nie widzi problemu. Od ponad 10 lat próbuję ich namówić na zmiany w oznakowaniu. Przyznają mi rację ale ….. mówią że to co im pokazuje jest zbyt nowoczesne. Ręce opadają. W Polsce nie ma konsekwencji w oznakowywaniu dróg. Jadąc z #warszawa stronę zachodnią raz na znaku mamy #poznan , raz #lodz i Poznan itp. Jadąc z Lodzi do #gdansk nie ma wzmianki o tym że po drodze jest #torun . Inna sprawa to brak konsekwencji w ilości strzałek nad pasami. W Poznaniu na węźle Poznań Zachód mamy 2 pasy w prawo i jeden na wprost. A co pokazuje znak ? 1 strzałkę w prawo a 2 na wprost (znak w załączeniu - Pod samochodem na zdjęciu jest pas do skrętu w prawo). Kolejna sprawa. Wyjeżdżając drogą ekspresową S8 z #wroclaw w stronę Warszawy mamy na znaku z odległościami tylko Warszawę i … Budzisko na granicy z Litwą. Nie ma #sieradz Łodzi czy #bialystok Wstawiam jedno zdjęcia na zachętę jak wygląda obecne oznakowanie a ja mogło by wyglądać jak by komuś się chciało trochę przysiąść do tematu. Wpisy będę tagował #oznakowanie

#motoryzacja #technologia #drogi #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_OJ0be9wFLw6GKnWnWeN36kMKYLw7dnvU.jpg
  • 163
Na Wykopie jest dużo mirków zainteresowanych motoryzacją więc może moje wpisy się komuś przydadzą.


@Rusonaldo: to o czym piszesz, to dla zielonych się nadaje, osoby zainteresowane motoryzacją o tym wiedzą. A w czasach gdy każdy w kieszeni ma nawigację w postaci telefonu, nie wiem kto zwraca uwagę na #!$%@? oznakowanie dróg ...
@Rusonaldo: Mnie najbardziej mierzwi oznaczanie zjadów z autostrad nazwami/kolejnymi numerami, zamiast numerami kilometrów. Jak dojdzie jakiś nowy zjazd pomiędzy zjazdem 11 i 12 to nie trzeba będzie robić 11a tylko byłoby odpowiednio zjazd 173, (nowy)199 i 222.
@Rusonaldo: Masz rację, jadąc u nas czasem nie wiadomo odpowiednio wcześniej ile pasów jest do zjazdu z autostrady/ekspresówki, a które jadą dalej. Druga sprawa to niekiedy kratownica jest większa od znaku, oni myślą że ludzie z lornetkami jeżdżą? W niektórych miejscach tablice są w miarę normalne, a za 10km już jakieś wypierdki. Jakiś postęp widać w oznakowaniu eksperymentalnym wprowadzanym od jakiegoś czasu na niektórych odcinkach.
Nie można po prostu skopiować rozwiązanie
Pobierz
źródło: comment_eeZ0hZFL0ZBu3xCu90BQdcb9PnMJXMGK.jpg
@Rusonaldo: Przyjrzyj się też znakom ograniczenia prędkości przy ślimakach zjazdowych na A2 (20km odcinek obwodnicy Mińska Mazowieckiego). Są one ustawione już na rozpoczęciu "ślimaka", a widoczne są dopiero z kilku metrów, bo będąc na pasie zjazdowym nie widać ich przez ekrany dźwiękochłonne. Więc jak ktoś nie zna drogi, może pomyśleć, że to jest zwykłe odbicie, a nie "ślimak" i wbijając tam z większą prędkością i zauważeniu ograniczenia do 50 km/h będzie
@Rusonaldo: Umieszczenie numerów dróg pod spodem likwiduje informacje, na które miasto jest jaka droga np. nie widać że S11 to na Katowice.
To czy pokazywać najdalsze miasto czy pierwsze większe zawsze będzie miało zwolenników i przeciwników. Jeśli ktoś jedzie przez Polskę to lepsze jest miasto końcowe, dla lokalnych tras (w ramach województwa) lepiej podać najbliższe miasto. Ja dla mnie polskie oznakowania nie są złe i są czytelne. Brakuj mi malowania numerów
W Niemczech, Holandii czy innej Hiszpanii ludzie też mają GPSy a jednak oznakowanie mają bardzo dobrz


@Rusonaldo: No właśnie niemieckie oznakowanie dla mnie jest bez sensu.
Raz dostajesz najbliższą mieścinę, raz miasto na drugim końcu kraju.
Przez Czechy jedzie mi się super, Niemcy koszmar.
@Rusonaldo na A1 z tego co pamiętam od Strykowa do Kowala chyba każdy znak pokazuję zjazd na Warszawę gdzie owszem, dojedziemy do Warszawy każdą z tych dróg ale tak samo jak do Wrocławia, Poznania czy Katowic, ot zwykle krajowki. Niema w tym kompletne żadnego sensu, szczególnie że nie pokazują wielu większych miejscowości na które się na prawdę zjeżdża, tak jak choćby Gostynin.
@Rusonaldo: A ja jutro właśnie zaczynam nową pracę jako kierowca autobusu i na dzień dobry wyjazd do Hamburga, nie pocieszyłeś mnie mirku, choć i tak stres już mnie zżera. Dobrze, że drugi doświadczony driver ze mną jedzie, to jakoś to ogarniemy.
Świecko to koniec Polski, bardzo ważna informacja dla tranzytu.

@dwa_szopy: No i co z tego? Ktoś tam się zatrzymuje bo to koniec Polski? Ta informacja dla kierowców jest równie istotna co nak z odległością do granicy województwa. Ot taka ciekawostka.