Wpis z mikrobloga

Będę od dzisiaj pisał co jakiś czas w sprawie oznakowania dróg w Polsce. Na Wykopie jest dużo mirków zainteresowanych motoryzacją więc może moje wpisy się komuś przydadzą. W Polsce mamy już bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg. Niestety ale długość dróg jak i ich jakość ma się nijak do oznakowania dróg które mogę napisać bez żadnych oporów jest jednym z najgorszych jakie spotkałem podczas zwiedzania świata (a trochę już widziałem). Znaki w Polsce mają kilka błędów które są na obecną chwile nieuleczalne. GDDKiA oraz MI nie widzi problemu. Od ponad 10 lat próbuję ich namówić na zmiany w oznakowaniu. Przyznają mi rację ale ….. mówią że to co im pokazuje jest zbyt nowoczesne. Ręce opadają. W Polsce nie ma konsekwencji w oznakowywaniu dróg. Jadąc z #warszawa stronę zachodnią raz na znaku mamy #poznan , raz #lodz i Poznan itp. Jadąc z Lodzi do #gdansk nie ma wzmianki o tym że po drodze jest #torun . Inna sprawa to brak konsekwencji w ilości strzałek nad pasami. W Poznaniu na węźle Poznań Zachód mamy 2 pasy w prawo i jeden na wprost. A co pokazuje znak ? 1 strzałkę w prawo a 2 na wprost (znak w załączeniu - Pod samochodem na zdjęciu jest pas do skrętu w prawo). Kolejna sprawa. Wyjeżdżając drogą ekspresową S8 z #wroclaw w stronę Warszawy mamy na znaku z odległościami tylko Warszawę i … Budzisko na granicy z Litwą. Nie ma #sieradz Łodzi czy #bialystok Wstawiam jedno zdjęcia na zachętę jak wygląda obecne oznakowanie a ja mogło by wyglądać jak by komuś się chciało trochę przysiąść do tematu. Wpisy będę tagował #oznakowanie

#motoryzacja #technologia #drogi #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_OJ0be9wFLw6GKnWnWeN36kMKYLw7dnvU.jpg
  • 163
Jadać A2 na węźle Jordanowo około 50% samochodów zjeżdża na S3. Czy to nie powód podania tych 2 miast w Poznaniu ?


@Rusonaldo: Ja uważam że nie, te miasta są zdecydowanie za daleko autostrady żeby podawać je na znakach przy rozjeździe grubo ponad 100 kilometrów wcześniej. Co z tymi 50% które tam nie skręca? Mają myśleć że jadą w złym kierunku? Będąc na tej drodze mniej więcej każdy orientuje się że
@chwed: Wyjeżdżając z Warszawy masz na znaku Katowice które nie leżą przy S8 a też są ponad 100 km. Ma nie być Katowic w Warszawie ? Co do nr międzynarodowych - zgoda - na znaku powinny być ale w tej wersji żeby nie popsuć 1 wrażenia ich nie zamieściłem. Używanie wiosek na granicach uważam za głupotę. Nie widzę żednych zalet w podawanie ich.
@Rusonaldo: Różnica jest taka że S8 wpada potem w "1" która prowadzi już do Katowic, a przynajmniej tuż obok. Natomiast jadąc cały czas prosto A2 nie wjedziemy nagle na S3 do Zielonej Góry. Tak jak np. S19 od strony Rzeszowa też nie kończy się w Lublinie, ale jej przedłużeniem jest zwykła 19 która do niego prowadzi, więc na S19 masz już znaki na Lublin.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rusonaldo: 'w Polsce mamy juz bardzo dobrze rozwinieta siec drog' i tu przestalem czytac za powielanie mitu i zycie w bance. Mamy dobre drogi pomiedzy glownymi miastami, zjedziesz z nich i zaczyna sie prawdziwy obraz polskich drog. Pozdrawiam
@Rusonaldo: Pasowałoby mi gdyby A2 kończyła się na tym węźle i jej bezpośrednim przedłużeniem byłaby np. droga na Gorzów. Obie te miejscowości mi nie pasują, bo są oddalone od siebie o ponad 100 kilometrów i na pewno A2 przez nie nie prowadzi.
W dodatku porównujesz autostradę z "eSką", a różnica jest taka że Autostrady są tworami całkowicie niezależnymi, a drogi ekspresowe często budowane są tak, że w pewnym momencie krajówka zamienia
@Rusonaldo: ze wszystkich polskich bubli w oznakowaniu najbardziej mnie drażnią okolice Siewierza i kierowanie na Wrocław nie na a1 tylko na Mysłowice. Tak samo nie mogę patrzeć na te małe strzałki na odcinkach oznakowania eksperymentalnego chyba na a1 na północ od Strykowa.
w Polsce mamy juz bardzo dobrze rozwinieta siec drog'


@peszmerd:

miej Ty rozum i godność człowieka... w tym stwierdzeniu nie ma żadnej informacji na temat jakości dróg, a na temat stopnia rozwinięcia sieci. To dwie różne sprawy. Można mieć gęstą siatkę polnych dróg i takie stwierdzenie też będzie prawdziwe.