Wpis z mikrobloga

Będę od dzisiaj pisał co jakiś czas w sprawie oznakowania dróg w Polsce. Na Wykopie jest dużo mirków zainteresowanych motoryzacją więc może moje wpisy się komuś przydadzą. W Polsce mamy już bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg. Niestety ale długość dróg jak i ich jakość ma się nijak do oznakowania dróg które mogę napisać bez żadnych oporów jest jednym z najgorszych jakie spotkałem podczas zwiedzania świata (a trochę już widziałem). Znaki w Polsce mają kilka błędów które są na obecną chwile nieuleczalne. GDDKiA oraz MI nie widzi problemu. Od ponad 10 lat próbuję ich namówić na zmiany w oznakowaniu. Przyznają mi rację ale ….. mówią że to co im pokazuje jest zbyt nowoczesne. Ręce opadają. W Polsce nie ma konsekwencji w oznakowywaniu dróg. Jadąc z #warszawa stronę zachodnią raz na znaku mamy #poznan , raz #lodz i Poznan itp. Jadąc z Lodzi do #gdansk nie ma wzmianki o tym że po drodze jest #torun . Inna sprawa to brak konsekwencji w ilości strzałek nad pasami. W Poznaniu na węźle Poznań Zachód mamy 2 pasy w prawo i jeden na wprost. A co pokazuje znak ? 1 strzałkę w prawo a 2 na wprost (znak w załączeniu - Pod samochodem na zdjęciu jest pas do skrętu w prawo). Kolejna sprawa. Wyjeżdżając drogą ekspresową S8 z #wroclaw w stronę Warszawy mamy na znaku z odległościami tylko Warszawę i … Budzisko na granicy z Litwą. Nie ma #sieradz Łodzi czy #bialystok Wstawiam jedno zdjęcia na zachętę jak wygląda obecne oznakowanie a ja mogło by wyglądać jak by komuś się chciało trochę przysiąść do tematu. Wpisy będę tagował #oznakowanie

#motoryzacja #technologia #drogi #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_OJ0be9wFLw6GKnWnWeN36kMKYLw7dnvU.jpg
  • 163
Cel szczytny ale tak właściwie to jakie to ma znaczenie w dzisiejszych czasach? Na dobrą sprawę nie potrzebuję żadnych znaków który zjazd do jakiego miasta bo wszystko mówi mi na głos mój LG z nawigacją ¯\_(ツ)_/¯