Wpis z mikrobloga

@arkagham:

Dla mnie nie ma problemu pomachać 20-25 kg młotkowo z biodra tak jak robi 90 % bywalców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póżniej podchodzisz co asa co 40 kg se ugina na łamanej, zablokujesz mu ramię, biodro i łopatkę i nagle 25 nie może ugiąć xD. Zawsze kisnę.
  • Odpowiedz
@beefislife:

Wznosy to w ogóle hit u ludzi.

Rozpisuję plan typowi 60 WL, 80 Squat, 80 MC i pytam ile robi wznosy to odpowiada no 15-20 razy z 12 kg. To ja już wiem co się dzieje xD. (nie mówię, że d------a osoba nie zrobi dobrze wznosów z 12 kg czy uginania z 40 kg. Ale takie newby myslą, ze robia to dobrze)

Następny e-mail jaki dostaje to: "Borsuk jaki
  • Odpowiedz
@Kedarr: niestety to zależy trochę od układu dźwigni u danej osoby. Np. osoby z bardzo długimi rękoma na pewno nie powinny mieć wyprostowanego łokcia, bo wtedy ogromne przeciążenie się na niego robi. Z błędów które widzę nie powinno się zamykać klatki mieć ustabilizowaną łopatkę, która też trzyma bark w prawidłowej pozycji. Prowadzić siłę z bocznego aktonu.

Ale na 100 % i tak nie mam takiej wiedzy aby to prawidłowo pokazać
  • Odpowiedz
@beefislife: @Kasahara: Ja pomimo 130kg w OHP, robię wznosy ciężarem rzędu 7,5-12,5kg i naprawdę nie nawidzę tego ćwiczenia bo pompa i palenie wręcz mnie wykańcza. Ciekawa sprawa że akurat ćwiczyłem z kumplem który jest niedzielnym bywalcem siłowni i machał 10kg... po kilku uwagach i dostosowaniu techniki skończyliśmy na 2,5kg jako odpowiednim ciężarze, co też pokazuje bezsens izolacji u słabych/początkujących osób.

@Kedarr: Proste trzy wskazówki, łokieć zablokowany,
  • Odpowiedz
@IntruderXXL:

i w górnej pozycji przekręcamy dłoń tak aby kciuk minimalnie wskazywał w dół


Wiesz, że takie ustawienie jest niekorzystne dla naszych stawów (kompleksu barkowego) - ścięgien i więzadeł ? Generalnie kciuk powinien iść minimalnie w górę, jeśli zależy nam też na bezpiecznym ruchu.
  • Odpowiedz
kciuk MINIMALNIE wskazywał w dół


@beefislife: @kacperpzn: Nie mówię tutaj o kulturystycznym geście "wylewania wody" czyli mocnym wykręcaniu dłoni przy robieniu tego ćwiczenia. Napisałem MINIMALNIE.

To minimalne trzymania kciuka w dół powoduje w moim przypadku o wiele lepsze czucie mięśniowe, a w przypadku początkujących ZNACZĄCO poprawia technikę i nacisk na pracę barkiem
  • Odpowiedz