Wpis z mikrobloga

@SprzedajeInformacje: Jak lubisz chomikować to spoko:) latem to jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, ale wśród znajomych trajlonistów z tego co widzę popularne. Ja watów nie mierzę, nawet nie wiem czy 270W to dla mnie dużo czy mało:)
ale wśród znajomych trajlonistów z tego co widzę popularne. Ja watów nie mierzę, nawet nie wiem czy 270W to dla mnie dużo czy mało:)


@WuERA: Jak nie masz peletonu i często nawe nie możesz wsiąść na koło, to najlepszą taktyką na wyścig jest utrzymanie stałej mocy, tak by mieć jeszcze zapas na bieg. Ciężko znaleźć w miastach taką przestrzeń bez świateł, skrzyżowań itp., by te 40km w warunkach zbliżonych do zawodów
@nikifor: wiem o co opowi chodzi.Wiem też jak często triathlonowcy(oczywiście nie wszyscy, sam mistrzem techniki też nie jestem) wykładają peletony gdy raz na rok odpinają rowery z trenażerów i idą na ustawkę:)
@SprzedajeInformacje: bzdury opowiadasz. Kadencja jest sprawą mocno personalną, jednak tak niska jak 75 to już bardzo mało i zakrawa na mocne obciążenie mięśni. Dla wielu osób będzie to po prostu zbyt mało i potem pobiegną jak klocki. Ja gdybym przejechał rower z taką kadencją to bym potem zupełnie spuchł na biegu.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd - nie ma takiej zasady, że w triathlonie jakakolwiek kadencja jest lepsza od innej w
@Maciek-z-Krakowa: Maciek, nie uważam żebym opowiadał bzdury. Owszem kadencja jest mocno personalną sprawą jednak coraz częściej zawodnicy w tri lecą rower na niższej kadencji żeby pojechać bardziej "mięśniowo" i odciążyć układ krążeniowo oddechowy a potem na biegu mieć większe możliwości przy wyższej kadencji- przykład (chyba najlepszy w PL trener - Tomek Kowalski) http://kowalski.coach/usuwaj-wszystko-co-nie-wyglada-jak-dawid
Sądząc po wynikach zawodników Tomka jego metoda działa co najmniej dobrze. Swoją drogą mój trener uważa podobnie, przy
@SprzedajeInformacje: odnośnie kadencji - ciągle będę uważał, że podobnie jak w pływaniu ze stroke rate - to trzeba wytestować na samym sobie i sprawdzić, który zakres ci leży. Im niższa kadencja na rowerze tym gorzej ci będzie na biegu, a jeśli nie jesteś dobrym biegaczem to może spowodować zjazd i spacer.

Kowalski nie pisze o tym, jakie testy przeprowadza u swoich zawodników. W którymś podcaście z Trisutto słyszałem, że właśnie testują