Wpis z mikrobloga

W ogóle jaka tu panuje pogarda dla pracowników fizycznych/niewykwalifikowanych. Co Wy macie w głowie? Te hejty, że jak ktoś siedzi na kasie w biedronce albo zamiata ulice, to jest sam sobie winny i przecież mógł się uczyć albo założyć jakąś firmę. Przede wszystkim, to wielu ludzi wykonujących te najprostsze prace po prostu nie ma predyspozycji intelektualnych do wykonywania jakichś skomplikowanych prac. Po drugie część z nich po prostu robi to ze względu na sytuację życiową. Idź powiedz Pani, która zamiata ulice, że mogła się uczyć i dziś miałaby lekką pracę za duże pieniądze. Co z tego, że ta Pani ma 50 lat, wychowywała się w PRL na prowincji, na jakimś totalnym zadupiu, gdzie musiała od małego pomagać w gospodarstwie i nawet jakby była zdolna, to czasu na naukę nie było. Naprawdę nie każdy miał tak kolorowo jak może się wydawać, wielu ludzi w czasach szkolnych miało mnóstwo różnych obowiązków, a nauka była na szarym końcu, do tego wcześnie musieli się wyprowadzić z domu. Oczywiście część najmniej wykwalifikowanych pracowników to po prostu lenie, ale nawet nimi nie można tak gardzić. Po prostu zastanówcie się czasem co tu piszecie, bo aż ciężko się czyta te Wasze wypociny o tym jak to każdy mógł iść na studia albo założyć swoją firmę.
#pracbaza #polska #programista15k
  • 119
@mattheo1994: Co ma do tego #programista15k ? Nie sądzę, aby programiści gardzili innymi ludźmi tylko z tego powodu, że wykonują mniej dochodową pracę.

EDIT:
W zasadzie, odnoszę wrażenie, że Ty gardzisz osobami które "miały czelność" skorzystać z aktualnej sytuacji na rynku i wykonywać zawód który jest dobrze opłacalny. To trochę jakby płakać, że lekarz z własną praktyką zarabia sporo forsy.

Naprawdę nie każdy miał tak kolorowo jak może się wydawać, wielu
W zasadzie, odnoszę wrażenie, że Ty gardzisz osobami które "miały czelność" skorzystać z aktualnej sytuacji na rynku

@mattheo1994: Drugi raz edytować nie mogę :-) Nie miałem na myśli pogardy, tylko coś w rodzaju żalu :-)
@TypowyRobert: Oczywiście że jest i to wszechobecny - wyraz robole jest odmieniany we wszystkich przypadkach. Wejdź w jakieś znalezisko o zarobkach to programiści 15k ci pokażą swoje mądrości - każdy kto zarabia poniżej 5k to debil, robol któremu się nie chciało uczyć i sam jest sobie winny. Co Ty zarabiasz 2,5k? Ja w pierwszej pracy 5k miałem. I jeszcze te obrazki z komikiem brytyjskim pic rel do których się brandzlują aby
e.....4 - @TypowyRobert: Oczywiście że jest i to wszechobecny - wyraz robole jest odm...

źródło: comment_TNaFeyqR1Ya23v9fAYYSVu6rbX6jm3qr.jpg

Pobierz
@mattheo1994: się #!$%@? normiki naoglądały rodzinki pe el , od małego wszystko dostają co tylko sobie zazycza i myślą że wszyscy mają tak super. Do tego trzeba dodać zafacynowanie jakimiś kołczami idiotami i potem taki normik się wymadrza
WYSTARCZY CHCIEĆ WSZYSTKO SIEDZI W TWOJEJ GŁOWIE TO ŻE STARY CIĘ RUCHAL W DUPĘ NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA WYSTARCZY ZAPOMNIEĆ TO ŻE CIĘ WYSMIEWALIBI GNOILI PRZEZ 20 LAT NIE MIALONNAJMNIEJSZEGO WPLYWU NA TWOJE