Wpis z mikrobloga

Już się Januszeria szerzy...
Byłem przed chwilą na orlenie i wywiązał się taki dialog kasjerki z Panem z wąsem i brzuchem wystającym spod za ciasnej koszulki:
-Z trójki, na fakturę.
-Dobrze, NIP firmy poproszę.
- (Janusz podaje dane firmy).
-Dziękuję - zaczęła spisywać numery z kamer i wtedy janusz krzyknął
-Niee! Nie te numery, inne, proszę pisać te i podaje jej jakąś kartkę.
-Ale proszę pana, nie mogę tak zrobić.
-Jak to? Wszędzie mi piszą na takie numery jakie chcę.
-Ale wie Pan, nie chcę stracić przez to pracy czy mieć problemów.
-TO JA TU CZEKAM I SOBIE WYPOMPUJCIE TO PALIWO, BO JA SIĘ Z WAMI, PRZEKRĘTAMI #!$%@?Ć NIE MAM ZAMIARU.

Coś dalej się pewnie toczyło, ale zapłaciłem i wyszedłem.

Skąd u ludzi takie myślenie, że jak ja mam korzyść z przekrętu to jest okej bo jestem uczciwy, ale jak ktoś chce być uczciwy to jest zaraz oszustem?

#postkomuna? #truestory #januszebiznesu
  • 199
  • Odpowiedz
@KornixPL: Za młodziaka byłem w podobnej sytuacji:) Stałem za kasą, klientka poprosiła o fakturę z tym że zamiast Pb miał być Diesel. Uprzejmie informuję iż jest to zabieg nielegalny podlegający każe. Na to kobitka że stacja na której tankuje zazwyczaj robi z Pb na Diesel. Uprzejmie poprosiłem o adres stacji, babka zdziwiona a po co to panu. Ja dumnie odpowiedziałem że mam obywatelski obowiązek zgłosić to na Policję! Babka wyparowała w
  • Odpowiedz
@krootki: > Taka sytuacja na Orlenie i Lotosie jest od czasu "przejęcia" tych spółek przez PiS. To znaczy, że pracownicy dostali zakaz wystawiania faktur na inną rejestrację niż tankowany samochód. I zawsze sprawdzają na kamerach. Tak samo niszczenie paragonów i wrzucanie do przeźroczystej urny (jak ktoś nie bierze faktury).

@krootki: Bzdura, tankuję tylko na Orlenie i zawsze pytają czy wpisać numer rejestracyjny na fakturę. Mówię "nie" i na tym koniec,
  • Odpowiedz
Bzdura, tankuję tylko na Orlenie i zawsze pytają czy wpisać numer rejestracyjny na fakturę. Mówię "nie" i na tym koniec, wystawiają prawidłową fakturę bez numeru rejestracyjnego. Nie wiem skąd wziąłeś te swoje rewelacje.


@idaho7: Wyraźnie napisałem "zakaz wystawiania na INNĄ rejestrację". Kiedyś można było podawać dowolną i wpisywali. Teraz albo wpiszą dokładnie taką jak przy dystrybutorze albo nie wpiszą żadnej, zgodnie z życzeniem.
  • Odpowiedz
Owszem, weryfikują to między innymi przez tajemniczych klientów.


@Gronie: a co jesli to byl Boss Tajemniczych Klientow?
ostatni level do przejscia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kobieta po tej akcji dostala awans

  • Odpowiedz
@krootki: wpisują co im podasz, czesto tankuje firmowe auta i z przyzwyczajenia biore FV tylko na jedno auto, ksiegowej to bez roznicy, pracownikowi stacji tym bardziej. tylko raz ktos mi zwrocil uwage ze numer sie nie zgadza
  • Odpowiedz
@KornixPL: To że się gośc zachował jak Janusz to nie podlega dyskusji. Ale to że nas ruchają na Vacie z paliwa i jeszcze z biegiem czasu coraz więcej ludzi przyklaskuje i wyzywa od pospolitych złodziei to druga sprawa.
Powiedzcie Mi jak to jest że masz 1/3 przestrzeni pasażerskiej do 2/3 miejsca bagażowego i możesz odliczyć Vat a w zwykłym aucie już nie moźesz? To co przedstawiciel handlowy ma jeżdzić Vanem żeby
  • Odpowiedz
@Bossy: No generalnie nie do końca jest tak, jak piszesz. Jeśli wspomniany przez ciebie przedstawiciel handlowy w 100% wykorzystuje auto do celów firmowych to jak najbardziej może odliczyć 100% VAT.

PS. Kiedy można było odliczać VAT od "zwykłych aut"?
  • Odpowiedz
@vlodek2532: OK, to jeszcze przeczytaj czym jest poprawnie wystawiona faktura, skoro twierdzisz, że wpisanie sobie w opisie faktury dowolnego ciągu liczb i liter powoduje jej nierzetelność czy wadliwość.

  • Odpowiedz