Wpis z mikrobloga

Już się Januszeria szerzy...
Byłem przed chwilą na orlenie i wywiązał się taki dialog kasjerki z Panem z wąsem i brzuchem wystającym spod za ciasnej koszulki:
-Z trójki, na fakturę.
-Dobrze, NIP firmy poproszę.
- (Janusz podaje dane firmy).
-Dziękuję - zaczęła spisywać numery z kamer i wtedy janusz krzyknął
-Niee! Nie te numery, inne, proszę pisać te i podaje jej jakąś kartkę.
-Ale proszę pana, nie mogę tak zrobić.
-Jak to? Wszędzie mi piszą na takie numery jakie chcę.
-Ale wie Pan, nie chcę stracić przez to pracy czy mieć problemów.
-TO JA TU CZEKAM I SOBIE WYPOMPUJCIE TO PALIWO, BO JA SIĘ Z WAMI, PRZEKRĘTAMI #!$%@?Ć NIE MAM ZAMIARU.

Coś dalej się pewnie toczyło, ale zapłaciłem i wyszedłem.

Skąd u ludzi takie myślenie, że jak ja mam korzyść z przekrętu to jest okej bo jestem uczciwy, ale jak ktoś chce być uczciwy to jest zaraz oszustem?

#postkomuna? #truestory #januszebiznesu
  • 199
@math1982: że gościu nie umie się zachować tu się zgodzę. ale co jej za problem wpisać inne blachy, musi być taką służbistką? kiero przyjdzie i będzie sprawdzał po kolei faktury i z kamer blachy? jej zachowanie było mocno nadgorliwe. skoro ktoś może mieć przody z tego tytułu to co za problem dla niej. Nie czaję trochę, może ja jestem innej natury i jeżeli coś mnie ni grzeje ni ziembi to pomagam
@Frank_Underwood: Jak ktoś cię poprosi o przytrzymanie drzwi, bo chce szybciej wybiec z ukradzionym ze sklepu telefonem, to też nie będziesz tego nadgorliwie zgłaszał policji/ochronie, tylko pomożesz?
Skoro jest kontrola tablic, to znaczy, że ten człowiek leje paliwo do niewłaściwego samochodu i wyłudza zwrot podatku, a może i całej wartości paliwa (bo np. pracodawca zwraca mu za tankowanie służbowych aut, a on leje do swojego) - czym to się różni od
skoro ktoś może mieć przody z tego tytułu to co za problem dla niej. Nie czaję trochę, może ja jestem innej natury


@Frank_Underwood: Tak. Złodziejskiej natury.
Na karcie np. Routex jest zapisany numer rejestracyjny samochodu za tankowanie, którego można nią płacić.
Na karcie płatniczej i kredytowej masz imię i nazwisko a w umowie z bankiem jest zapis, że z tej karty ma korzystać osoba której dane są zapisane na karcie.