Wpis z mikrobloga

Już się Januszeria szerzy...
Byłem przed chwilą na orlenie i wywiązał się taki dialog kasjerki z Panem z wąsem i brzuchem wystającym spod za ciasnej koszulki:
-Z trójki, na fakturę.
-Dobrze, NIP firmy poproszę.
- (Janusz podaje dane firmy).
-Dziękuję - zaczęła spisywać numery z kamer i wtedy janusz krzyknął
-Niee! Nie te numery, inne, proszę pisać te i podaje jej jakąś kartkę.
-Ale proszę pana, nie mogę tak zrobić.
-Jak to? Wszędzie mi piszą na takie numery jakie chcę.
-Ale wie Pan, nie chcę stracić przez to pracy czy mieć problemów.
-TO JA TU CZEKAM I SOBIE WYPOMPUJCIE TO PALIWO, BO JA SIĘ Z WAMI, PRZEKRĘTAMI #!$%@?Ć NIE MAM ZAMIARU.

Coś dalej się pewnie toczyło, ale zapłaciłem i wyszedłem.

Skąd u ludzi takie myślenie, że jak ja mam korzyść z przekrętu to jest okej bo jestem uczciwy, ale jak ktoś chce być uczciwy to jest zaraz oszustem?

#postkomuna? #truestory #januszebiznesu
  • 199
  • Odpowiedz
@KornixPL: Nie czytałem komentarzy, ale jaka Januszeria!? Ludzie! Rypią Cię na każdym kroku z podatkami, opłatami, dodatkowymi składkami, mandatami i kolejnym gównem, który masz zapłacić bez dyskusji - a Ty mi mówisz, że parę złotych ciułania dla Janusza, który chciał choć w groszach wykorzystać zapłaconą kasę, nazywasz Januszerką i pewnie wielu Ci jeszcze przyklaskuje?

Człowieku, on te pieniądze i tak zapłacił. Teraz chce z tych powiedzmy 100 zł zapłaconej kwoty
  • Odpowiedz
vaciarze to najgorszy typ człowieka, a taki #!$%@? Polak krętacz jeszcze powie że jest zaradny

jak nie chcesz płacić takich podatków, to po #!$%@? zakładasz działalność gospodarczą? ja #!$%@? co za dzbany
  • Odpowiedz
@KornixPL: Z tego co zauwazylem to wlasnie najglosniej o zlodziejach w rzadzie itp gadaja takie janusze. Doszedlem do wniosku, ze tak naprawde to nie boli ich to, ze ktos postepuje zle tylko ze oni nie moga tez krasc tak jak inni.
  • Odpowiedz
Złodziejstwem jest to że mam osobowy samochód firmowy i mogę odliczyć tylko połowę Vatu od jego zakupu i kosztów eksploatacji... Sprzedając musze zapłacić pełen Vat... (identycznie z pod dochodowym)


@Gooola: przeciez jest jasne ze korzystasz z samochodu w celach prywatnych wiec o co ci chodzi? powinno nie byc w ogole odliczenia
  • Odpowiedz
@broker: nie ja, kierowniczka i było tak ze jak ktoś chciał fakturę z rejestracją to miał miesiąc od dostania paragonu a bez rejestracji - do 3 miesięcy
  • Odpowiedz
@panropuch: nie wiedziałem o@systemach tych flot. Bylem przekonany ze gościu cisnie na rozlicZeniu auta ,,firmowego,, 100 procent VAT a Np przyjechał osobówka . W takim wypadku jak mówisz faktycznie złodziejstwo i trzeba yo tępić. Pozdrawiam ;)
  • Odpowiedz
@krootki: > kasjerki

@vlodek2532: Oszustwem to jest gdy ktoś odliczy sobie taką fakturę, przy założeniu że to jest niezgodne z prawem, gdyż artykuł 62 KKS jest dość ogólny, co to znaczy nie rzetelne... Kasjer nie jest od tego aby decydować jaką fakturę mi wystawi. Małe działalności gospodarcze nie msza ewidencji kilometrów prowadzić dlatego 50 kosztów jest przyjęte że się odlicza, a ja mam 3 auta i ze wszystkich
  • Odpowiedz