Wpis z mikrobloga

Już się Januszeria szerzy...
Byłem przed chwilą na orlenie i wywiązał się taki dialog kasjerki z Panem z wąsem i brzuchem wystającym spod za ciasnej koszulki:
-Z trójki, na fakturę.
-Dobrze, NIP firmy poproszę.
- (Janusz podaje dane firmy).
-Dziękuję - zaczęła spisywać numery z kamer i wtedy janusz krzyknął
-Niee! Nie te numery, inne, proszę pisać te i podaje jej jakąś kartkę.
-Ale proszę pana, nie mogę tak zrobić.
-Jak to? Wszędzie mi piszą na takie numery jakie chcę.
-Ale wie Pan, nie chcę stracić przez to pracy czy mieć problemów.
-TO JA TU CZEKAM I SOBIE WYPOMPUJCIE TO PALIWO, BO JA SIĘ Z WAMI, PRZEKRĘTAMI #!$%@?Ć NIE MAM ZAMIARU.

Coś dalej się pewnie toczyło, ale zapłaciłem i wyszedłem.

Skąd u ludzi takie myślenie, że jak ja mam korzyść z przekrętu to jest okej bo jestem uczciwy, ale jak ktoś chce być uczciwy to jest zaraz oszustem?

#postkomuna? #truestory #januszebiznesu
  • 199
wziąć paragon i w ciągu 7 dni przyjechać po fakturę i wtedy kasjerka z czego by tą rejestrację wzięła


@985d4fqa8vds4dd488: Nie wpisałaby żadnego numeru. Ja tankowałem do kanistrów i nalewam do agregatu więc zawsze piszą mi na fakturze agregat a tu na Orlenie zonk, muszą wpisać to do czego tankuje, więc wpisali kanister. Przecież im stacjonarnego agregatu nie przywiozę na lawecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak ja takich złodziei nienawidzę, w każdej sytuacji chcą coś ukraść, wystaw rzeczy dla biednych to najpierw przybiegnie Janusz sprawdzić czy mu się coś nie przyda, albo weźmie żeby później sprzedać na OLX czy innym Allegro.

Pozwól ludziom swobodnie tankować pojazdy w dowolnym momencie za pomocą kart to zaczną swoje prywatne tankować. To samo przy biletach autobusów miejskich, jest wygoda, bo nie trzeba wchodzić przednimi drzwiami i każdego biletu kupować u kierowcy
@KornixPL: zawsze można wziąć bez nr samochodu. Orlen od dawna daje faktury tylko na samochód, który był tankowany. Jest to państwowa spółka i walczy w ten sposób z takimi januszami, ale też chroni się przed oskarżeniem o złe paliwo i np. popsucie silnika wynikającecz zatankowanego paliwa.
Wystaw pomidory z gałązkami i uwzględnij to odpowiednio zaniżając cenę to Janusze będę obrywać gałązki.


@PanAlbert: Hej - ale gałązki i szypułki z pomidorów to i ja odrywam - zwyczajnie w świecie niszczą i przebijają one skórkę pomidorów w torbie z zakupami. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@KornixPL: Nie chce bronić Janusza, ale skoro podaje się dane do faktury to nie bardzo czaje czemu można podawać nr. rejestracyjnego.
- np. można wypożyczyć samochód i nie chcieć faktury na ten wóz tylko na firmowy inny, albo korzysta z prywatnego w celach służbowych.
-morze być też pewnie wiele innych przyczyn
- może tez być tak, że chce oszukać pracodawce, ale do póki płaci gotówka, a nie rutexem według mnie nie
@Frank_Underwood: @dzieju41: @KornixPL: nr rej. już NIE jest obowiązkowy na fv za paliwo.
Z kolei wewnętrzne regulacje stacji mogą nakładać obowiązek weryfikacji numeru przy kartach flotowych - po to, aby chronić właściciela karty przed tankowaniem innego auta niż przypisane.
A przy okazji zwróćcie uwagę na skrzynki z paragonami na stacjach - kiedyś pracownik stacji to i ze dwie dodatkowe pensje nazbierał za faktury do paragonów, których klienci nie wzięli.
ważenie owoców trzymając je nad wagą żeby mniej wyszło.


@PanAlbert: o kutwa, na to bym nie wpadł :)

Ale koleśni koniecznie musi być złodziejem,a Ty osądzasz pochopnie, może jechać wypożyczonym samochodem,może jechać prywatnym w służbowych celach i pewnie by się znało jeszcze kilka powodów.
Osobiście uważam, że w tym przypadku jeśli ktoś płaci gotówką, a nie karta paliwową, to guzik powinno interesować kasjerkę na jakie nr. fv pisze, znaczy rozumiem, że
@Mr--A-Veed: To ja radzę dodatkowo łupać orzechy żeby się nie przeciążyć niosąc ze skorupami, obierać cebule z wierzchnich warstw żeby się syf w siatce nie zrobił, dokładać jajka z innych pudełek do swojego, bo pewnie i tak jakieś się stłucze więc będzie na zapas, z pieczarek brać tylko kapelusze, bo po cholerę Ci nóżki, winogrona też koniecznie wyrywać z gałązek bo inaczej zniszczą siatki, rozerwą spodnie i rozszarpią koszulę i na
@publiczny2010: w obu przypadkach chodzi o jedno - prawidłowe wystawienie FV. nie wazne czy placisz gotowka i bierzesz fakturę na swój jednoosobowy Januszex czy pracujesz w BigJanush S.A. i rozliczasz się kartą flotową. Kasjerki nie interesuje czy pożyczyłeś auto od szwagra czy jedziesz swoim na fuchę - tylko co stoi pod dystrybutorem. Fakty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KornixPL: wiesz, niby tak, ale z drugiej strony władza r*cha aż miło - znowu podnieśli podatek na paliwo, przeglądy drożeją.
Jak państwo okrada, to niektórzy stwierdzają, ze czas odzyskać kasę.

@KornixPL: bzdury i bajki piszesz. Kasjer/ka zawsze pyta, czy wpisac nr. rej. do faktury...a do fv nie jest potrzebny numer rejesracyjny. pisywanie go, jest pewnwgo rodzaju dodatkowa podkładką na wypadek kontroli US.
@lubie_makrele: wiem, że nie interesuje, dlatego też gówno powinny ja i ciebie interesować numery jego auta,to nie chodzi oz godną FV śmieszny jesteś, równie dobrze może kłamać przy podawaniu danych do fv i co kogoś to interesuje?
A moze jeszcze zaczną żądać dowodu osobistego kto odebrał FV ? BO MOŻE FV sprzedaje !!!

To twój kupiony towar, ty za niego zapłaciłeś i ty chcesz rachunek za niego.
Rozumiem że chodzi tu