Wpis z mikrobloga

Już się Januszeria szerzy...
Byłem przed chwilą na orlenie i wywiązał się taki dialog kasjerki z Panem z wąsem i brzuchem wystającym spod za ciasnej koszulki:
-Z trójki, na fakturę.
-Dobrze, NIP firmy poproszę.
- (Janusz podaje dane firmy).
-Dziękuję - zaczęła spisywać numery z kamer i wtedy janusz krzyknął
-Niee! Nie te numery, inne, proszę pisać te i podaje jej jakąś kartkę.
-Ale proszę pana, nie mogę tak zrobić.
-Jak to? Wszędzie mi piszą na takie numery jakie chcę.
-Ale wie Pan, nie chcę stracić przez to pracy czy mieć problemów.
-TO JA TU CZEKAM I SOBIE WYPOMPUJCIE TO PALIWO, BO JA SIĘ Z WAMI, PRZEKRĘTAMI #!$%@?Ć NIE MAM ZAMIARU.

Coś dalej się pewnie toczyło, ale zapłaciłem i wyszedłem.

Skąd u ludzi takie myślenie, że jak ja mam korzyść z przekrętu to jest okej bo jestem uczciwy, ale jak ktoś chce być uczciwy to jest zaraz oszustem?

#postkomuna? #truestory #januszebiznesu
  • 199
@Nervarien po 1 oddaj Damianowi nick ( ͡° ͜ʖ ͡°) po drugie on nie okrada państwa tylko osobę która jest odpowiedzialna za te stacje , jakiegoś ajenta albo jeżeli to stacja prywatną to właściciela który i tak zapłacił już za to akcyzę itp
@KornixPL ja jak jeszcze pracowałem na stacji to miałem taką sytuację że gościu po zatankowaniu gazu za 30zl chciał żeby mu zamiast nr. rejestracyjnego wpisać "maszyny budowlane" xD
@krootki Nie ma takiego obowiązku i teoretycznie można na każdej fakturze #!$%@? rysować i za to nic nie grozi (może poza wkurzonymi klientami) ale w opisanej sytuacji jeśli ją dobrze rozumiem numer rejestracyjny jest wypisywany w opisie sprzedawanego towaru na fakturze (teoretycznie tak dokładnie się powinno wystawiać faktury) a więc wpisując inny poświadcza nieprawdę na obowiązkowym elemencie (opisie). To jest jak najbardziej sprawa wchodząca w KKS.