Wpis z mikrobloga

Już się Januszeria szerzy...
Byłem przed chwilą na orlenie i wywiązał się taki dialog kasjerki z Panem z wąsem i brzuchem wystającym spod za ciasnej koszulki:
-Z trójki, na fakturę.
-Dobrze, NIP firmy poproszę.
- (Janusz podaje dane firmy).
-Dziękuję - zaczęła spisywać numery z kamer i wtedy janusz krzyknął
-Niee! Nie te numery, inne, proszę pisać te i podaje jej jakąś kartkę.
-Ale proszę pana, nie mogę tak zrobić.
-Jak to? Wszędzie mi piszą na takie numery jakie chcę.
-Ale wie Pan, nie chcę stracić przez to pracy czy mieć problemów.
-TO JA TU CZEKAM I SOBIE WYPOMPUJCIE TO PALIWO, BO JA SIĘ Z WAMI, PRZEKRĘTAMI #!$%@?Ć NIE MAM ZAMIARU.

Coś dalej się pewnie toczyło, ale zapłaciłem i wyszedłem.

Skąd u ludzi takie myślenie, że jak ja mam korzyść z przekrętu to jest okej bo jestem uczciwy, ale jak ktoś chce być uczciwy to jest zaraz oszustem?

#postkomuna? #truestory #januszebiznesu
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapisy z kamer sa trzymane 2 lata. Przy podpisaniu umowy podpisuje sie papier, ze bierze sie odpowiedzialność za faktury wiec żadna nadgorliwosc xd. A kary finansowe rzędu kilkuset zł nie sa warte waszego widzimisię
  • Odpowiedz
@Nervarien po 1 oddaj Damianowi nick ( ͡° ͜ʖ ͡°) po drugie on nie okrada państwa tylko osobę która jest odpowiedzialna za te stacje , jakiegoś ajenta albo jeżeli to stacja prywatną to właściciela który i tak zapłacił już za to akcyzę itp
  • Odpowiedz
  • 1
@KornixPL ja jak jeszcze pracowałem na stacji to miałem taką sytuację że gościu po zatankowaniu gazu za 30zl chciał żeby mu zamiast nr. rejestracyjnego wpisać "maszyny budowlane" xD
  • Odpowiedz
Taka sytuacja na Orlenie i Lotosie jest od czasu "przejęcia" tych spółek przez PiS. To znaczy, że pracownicy dostali zakaz wystawiania faktur na inną rejestrację niż tankowany samochód. I zawsze sprawdzają na kamerach. Tak samo niszczenie paragonów i wrzucanie do przeźroczystej urny (jak ktoś nie bierze faktury).
  • Odpowiedz
@KornixPL: Wypisanie na fakturze danych innego samochodu jest nielegalne i kasjerka mogłaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności z Kodeksu Karno Skarbowego. Janusz za takie narażanie innych powinien oberwać ze strony Orlenu donosem do skarbówki...

@Frank_Underwood: To nie jest "jaki problem" tylko wykroczenie/przestępstwo skarbowe i wystawianie pustych faktur.
  • Odpowiedz
Taka sytuacja na Orlenie i Lotosie jest od czasu "przejęcia" tych spółek przez PiS


@krootki: o to miałem pytać, bo jak pamiętam to kasjerka zawsze pytała "jaki numer?", a ja dyktowałem. czyli teraz dyktować nie trzeba?
  • Odpowiedz
Wypisanie na fakturze danych innego samochodu jest nielegalne i kasjerka mogłaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności z Kodeksu Karno Skarbowego.


@Herubin: To żeś walnął niezłą bzdurę. Nie ma obowiązku umieszczania nr rejestracyjnego na fakturze ale nie ma żadnego zakazu. Nie pisz bzdur.
  • Odpowiedz
To żeś walnął niezłą bzdurę. Nie ma obowiązku umieszczania nr rejestracyjnego na fakturze ale nie ma żadnego zakazu. Nie pisz bzdur.


@krootki: no to, #!$%@?, co, że nie ma?? oczywiście, że nie ma, ale wpisanie nieprawdziwego numeru już wykroczeniem lub przestępstwem karnoskarbowym może być.
  • Odpowiedz
@Frank_Underwood
Jeśli chodzi o Orlen to kamery są archiwizowane do 3tyg. Poza tym urząd ma wgląd online do kamer i może sobie zdalnie sprawdzić po numerze faktury dane stanowisko o konkretnej sekundzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@waldinio: jest jeszcze jedna możliwość. Koleś zalał paliwo do swojego auta, a chce wyłudzić zwrot kosztów od pracodawcy za paliwo do auta służbowego. Pomimo tego, że skarbówka nie potrzebuje numeru rejestracyjnego auta, to pracodawca może wymagać tego wlasnym regulaminem. Właśnie po to, żeby ukrócić taki proceder.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Frank_Underwood: powiedz, że trollujesz, bo nie wierzę w taki poziom niedorozwoju umysłowego ()

Janusz jest #!$%@? oszustem i chce robić wałki, a na końcu jeszcze pyskuje.

Na takich to pluć i kopać po ryju.
  • Odpowiedz
@KornixPL 2 nieogarnietych na siebie trafiło.

Pani z Orlen pyta zawsze czy wpisujemy nr rej na FV?
Janusz nie może prosić o wpisanie innych, ale zawsze może życzyć sobie FV bez nr rej.
Od kilku lat tak można. Kiedyś faktycznie był obowiązek wpisywania nr rej.
  • Odpowiedz
@krootki Nie ma takiego obowiązku i teoretycznie można na każdej fakturze #!$%@? rysować i za to nic nie grozi (może poza wkurzonymi klientami) ale w opisanej sytuacji jeśli ją dobrze rozumiem numer rejestracyjny jest wypisywany w opisie sprzedawanego towaru na fakturze (teoretycznie tak dokładnie się powinno wystawiać faktury) a więc wpisując inny poświadcza nieprawdę na obowiązkowym elemencie (opisie). To jest jak najbardziej sprawa wchodząca w KKS.
  • Odpowiedz