Wpis z mikrobloga

Zapytałem jakiś czas temu KNF o informacje publiczną odnośnie kampanii „uważaj na #kryptowaluty” oraz odnośnie rejestru umów. Odpowiedzieli mi dopiero po tym, jak wysłałem (za ich pośrednictwem) skargę do WSA. W dodatku na rejestr musiałem czekać jeszcze dłużej. 27 stron, niektóre pozycje bardzo ciekawe, jak np 1.5 miliona na meble.
Jeżeli macie trochę czasu, to przejrzyjcie.

Link: https://drive.google.com/open?id=1gqDV9iFGyfwPPEhmkS5jRQ2vKCD8kRQq

#informacjapubliczna #finanse #pieniadze #polska #bitcoin
R4vPL - Zapytałem jakiś czas temu KNF o informacje publiczną odnośnie kampanii „uważa...

źródło: comment_35OrBej9hc4nB1jcQGPVK08tMRYTEq8t.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
co oni #!$%@? mają z tą Mołdawią? To jakaś potęga w zakresie papierów wartościowych, rynek wschodzący, czy ki chooj?
  • Odpowiedz
@maver: Pachnie wałem - niewielka firma, nawet nie wiadomo czy ktoś kojarzy, a wyjeżdża z softem dla spółki zajmującej się nadzorem finansowym. Dodatkowo licencje na trend micro, czyli co, dwa AV?
Z drugiej strony ktoś byłby na tyle głupi żeby pchać swoją firmę w taki wał?
Ja rozumiem, faktury na jakieś #!$%@? typu wywóz śmieci czy inne, bezpieczne interesy, do których nikt się nie przywali, ale IT i zabezpieczenia?
  • Odpowiedz
@maver: No dokładnie. Chociaż nic mnie nie zdziwi. Miałem ostatnio podgląd na jeden system rządowy jako człowiek z zewnątrz i się we mnie aż zagotowało. Po moich kilku podstawowych zmianach wydajność systemu poprawiła się o ponad 100%. Co zrobiłem? Przydzieliłem aplikacji nieużywany RAM. Serwer 500G ramu, apka działała na limicie max 100G, macierz ledwo wyrabiała na pełnych obrotach, po optymalizacji były momenty, że niewiele robiła.
Najlepsze, ze dostali ode mnie
  • Odpowiedz
@Sebgat: O, to jest właśnie to o czym mówię:

Panie, kazali zrobić jinformatyzacje, dali budżet, tośmy kupili najmocniejsze, tutaje hehe syn stefana jest jinformatykiem to ustawił te systemy (wsio default), i tak to działa, choć podobno nikt z tego nie korzysta, no ale budżet wykorzystaliśmy!
  • Odpowiedz
prywatni wdrażają każde jedno zalecenie, które może poprawić im wydajność/stabilność/bezpieczeństwo w pierwszym możliwym terminie.


@Sebgat: A w urzędzie jak słabo działa to kupi się lepszy sprzęt, w końcu jest kasa. ;}
  • Odpowiedz
  • 0
@maur W dodatku to jest droga ku zatraceniu- Jakakolwiek poprawna modernizacja takiego stanu, to jest właśnie tylko "utop kasę na wymianę całego sprzętu". O ile w państwowym przedsiębiorstwie coś takiego to chyba nic szczególnego, o tyle w prywatnym już niespecjalnie, jak musisz iść do starego kierownika któremu wystarcza laptop z Vistą i telefon typu cegła, aby poinformować go, że bez wtopienia kilkudziesięciu tysięcy na start to jest jak łatanie dziury w
  • Odpowiedz
13 k za serwis bramki do metalu i rengena, naprawdę tyle to kosztuje?


@bilas: To w miarę rozsądna cena. Serwisowanie maszyn tyle kosztuje, szczególnie że czasami nie zrobisz przeglądu = tracisz gwarancję, tak samo jeżeli zrobisz serwis u kogo innego taniej. Dlatego producent może narzucać ceny jakie chce.
  • Odpowiedz
  • 1
@R4vPL:


Taki ekspres do niewielkiego biura kosztuje (bo nawet w google grafice Saeco nie ma produktów jak np. ekspresy na stacjach, rozmiarów lodówy)

Seria Saeco Professional (której defacto Flint jest sprzedawcą) - nawet zakładając że jest to 20 ekspresów to może tyle wychodzić, biorąc pod uwagę że ekspresy są w całej Polsce, a Flint ma swoją siedzibę tylko w Warszawie (koszty dojazdów, robocizny, części które są dużo wyższe niż przy
  • Odpowiedz
@eth0: #!$%@?, jeśli ich zakładowy fundusz św. socjalnych może robić dni dziecka za takie kwoty, to jaki oni tam mają pułap w nim...
  • Odpowiedz
@bilas:
Pomyśl teraz, że takie umowy są zawierane w każdym z organów państwowych i takich kwiatków jest pełno, wszędzie gdzie jest budżetówka dochodzi do marnowania pieniędzy. Kiedyś robiłem serwis dla jednej szkoły w mieście mojego różowego, było to z 9 lat temu, to była taka fucha bardziej z chęci pomocy dzieciakom niż dla zarobku, bo dałem stawkę śmiesznie niską i podczas jednej z rozmów z dyrektorką usłyszałem od niej, że
  • Odpowiedz
@eth0: oczywiście, jeżeli podmiot nie ma dobrego skarbnika który sprytnie to ułoży, to hajsy idą tragicznie. Niestety chęć racjonalnego wydatkowania zmusza na dzień dobry do cwaniakowania, w dobrym celu ale jednak. A stąd już tylko krok do wałków...
  • Odpowiedz
Dobra Panie i Panowie, co możemy z tym zrobić dalej, bo za taki kurs narciarski i języka to chętnie bym usłyszał wytłumaczenie ze strony KNF.
  • Odpowiedz