Wpis z mikrobloga

Zapytałem jakiś czas temu KNF o informacje publiczną odnośnie kampanii „uważaj na #kryptowaluty” oraz odnośnie rejestru umów. Odpowiedzieli mi dopiero po tym, jak wysłałem (za ich pośrednictwem) skargę do WSA. W dodatku na rejestr musiałem czekać jeszcze dłużej. 27 stron, niektóre pozycje bardzo ciekawe, jak np 1.5 miliona na meble.
Jeżeli macie trochę czasu, to przejrzyjcie.

Link: https://drive.google.com/open?id=1gqDV9iFGyfwPPEhmkS5jRQ2vKCD8kRQq

#informacjapubliczna #finanse #pieniadze #polska #bitcoin
R4vPL - Zapytałem jakiś czas temu KNF o informacje publiczną odnośnie kampanii „uważa...

źródło: comment_35OrBej9hc4nB1jcQGPVK08tMRYTEq8t.jpg

Pobierz
  • 95
nieźle są uzbrojeni od Microsowtów przez SAS/SAP i Oracle po Linuxy Apache Tomcat Java + Update + Serwisowanie + Sharepointy.


@mosqua: No support oracla za ponad 1.5mln.. Też jestem bardzo ciekaw bardzo do czego wykorzystują. @Watchdog_Polska, a o uzasadnienie pewnych punktów można wnosić? :D
Mogę mieć swoje zdanie czy zabraniasz?


@sstanislavvv: Zabraniam, sam byś nie chciał robić w pracy, gdzie nie ma klimy albo ekspresu do kawy. A jak urzędnicy to nagle mają w stodole robić bez ogrzewania? Litości.
@R4vPL

Rozbudowa systemu bezpieczeństwa o moduł Anty Malwere - 650k pln
Prasa (RUCH, KOLPORTER, PAP, Reuters) - 950k
Usługa wsparcia dla serwerów IBM - 885k
Wsparcie dla SAP Business - 2.6 mln
Wsparcie Oracle - 2.2 mln
Usługi "wsparcia" dla innego softu - ponad 500k
Usługi serwisowe dla strony knf.gov.pl - 600k

Te kwoty są z kosmosu, a to wszystko z naszych podatków ().
@maur przecież ja nie mówię że mają nie mieć klimy. Odróżniasz automatyzacje wyłączania od braku jej posiadania? Irytuje mnie to, że pieniądze z moich i Twoich podatków wydawane są na coś co człowiek bez problemu robi w pół minuty. Ot to cała filozofia, Sherlocku
@maver: Ta rozbudowa systemu bezpieczeństwa jest ciekawa- czyli że KNF ma jakiegoś swojego autorskiego AV? Firma SOLIDEX (-ex xD), moduł malware, do tego znaczek rzetelnej firmy (a.k.a zapłacone za medale+pakiety na krd) no i sam soft - jakaś firma którą w sumie widzę pierwszy raz na oczy, ma mieć lepsze AV niż molochy typu eset, kaspersky czy chociażby obiektywnie #!$%@? avast?
Zalatuje to trochę IT w państwowych spółkach xD
@LeD7: Mało mogą, zarzucą bezczynność i nakażą wydanie info, co najwyżej zwrócą za prawnika.
Ustawa o dostęp do i.pub. jest upierdliwa bardzo dla wszystich publicznych podmiotów, ale jak przychodzi co do czego to #!$%@? poza bezczynnością można z niej zarzucić.
@R4vPL:
Ponad 100k #!$%@? na serwis i konserwację ekspresów Saeco xDDD
To co oni tam wodę z wapnem leją i nie odwapniają tego? Tak się składa że mamy taki Saeco i on jest kurrła bezobsługowy - wot wciskasz guzik, miele kawę i spienia mleko.
Jego obsługa to raz w tygodniu wyjęcie bloku zaparzającego (otworzenie drzwiczek jak do zwykłego czyszczenia i wysunięcie kawałka plastiku) oraz raz na jakiś czas, jak zacznie o
@tellet: ale dojarka, a niektóre wiejskie gminy boją się umorzyć bezrobotnemu czynsz, żeby nie było że niegospodarność, albo idą z nieegzekwowanymi długami do sądu, bo by ktoś im zarzucił, że za słabo windykowały i też niegospodarność.
To co #!$%@? to nie jest niegospodarność, to już jest wałek, bo ktoś na tym ładnie zarobił.
@maver: Wsparcie oracle to zapewne chodzi o tzw. oracle support - płacenie oracle za wsparcie ich systemów (bazy danych np) gdzie dzięki temu można ściągać nowe wersje oprogramowania i aktualizować za free, zgłaszać bugi i oczekiwać ich rozwiązania, ściągać patche etc.
Wsparcie na standardowy system to 5k USD na rok dla najpopularniejszej licencji. Dzieląc 2 000 000 przez 17 000 (czyli 5k USD na PLN) wychodzi, że mają ok. 117 licencji
@Sebgat: No właśnie też zachodzę w głowę o co chodzi. Rozumiem, że w tak wielkiej instytucji potrzebują rozwiązań typu Enterprise i sam fakt, że używają SAP czy Oracle mnie nie dziwi. Ale ilość kasy, którą pompują w te licencje i w całe IT przyprawia o zawrót głowy. Mają większy budżet na IT niż niejedna większa firma zajmująca się... IT ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@tellet: No właśnie jestem ciekawy o co chodzi z tym modułem Malware, bo oprócz tego w wydatkach są licencje na soft antywirusowy Trend Micro. Więc po co im jeszcze dodatkowe moduły pisane przez jakąś nieznaną nikomu firmę?