Wpis z mikrobloga

Mirunie z tagu #webdev #ecommerce trochę #programowanie

Mam do stworzenia sklep internetowy z możliwością wystawiania i prowadzenia aukcji przez każdego użytkownika (kopia allegro/ebay). Na razie nie wiem nic więcej o pozostałych ficzerach ale robie mały research czego ewentualnie mógłbym użyć do takiego rozwiązania bo wygląda to jako P O T Ę Ż N Y ( ͡° ͜ʖ ͡°) projekt.

Na razie zastanawiam się w ogóle czy pisać coś od zera (typu sylius + dopisanie obsługi wielu sprzedawców) czy jednak pisać coś kompletenie od 0 np w symfony. Znacie może / pisał ktoś z was podobne rozwiązanie używając np opencarta czy czegoś innego , jeżeli tak to może moglibyście coś polecić o czym mógłbym poczytać i rozważyć użycie ?
  • 9
@wojjaskula: im bardziej odchodzi to od standardu tym lepiej tworzyć własne rozwiązania jeśli chodzi o część biznesową. Robiłeś coś w sylius? Jesteś wstanie określić ile zajmie Ci w ogóle ta modyfikacja? Bo to jest stricte e-commerce dla jednego sprzedawcy, wszędzie będziesz musiał wrzucić dodatkowe powiązania ze sprzedawcami :)
@bi-tek: mimo doswiadczenia z programowaniem czuje ze to nie jest robota na 1 osobę bo ilość rzeczy do ogarnięcia w takiej aplikacji podobnej do allegro jest na prawdę bardzo duża , nie wiem jak odpowiedzieć na pytanie co potrafię , odpowiedz typu "siedze w ecommerce" też nie była by zbyt zachwycająca ;)
@masterix: też tak właśnie myślę że lepiej tworzyć własne rozwiązanie , jednak jestem zdania że lepiej nie wymyślać
kopia allegro/ebay


@wojjaskula: ja sugeruję wycofać się i nawet nie zaczynać wyceny takiego projektu. Jak ktoś chce kopie facebook/google/ebay to nie ma pojęcia o IT i szkoda na niego czasu - nawet jeśli ma pieniądze, to będzie maks problemowym klientem. Stworzenie takiej platformy to są miliony złotych, a do wypromowania takiego serwisu potrzebna jest jeszcze głębsza sakiewka.

mozesz spróbować zaproponować postawienie jakiejś gotowej platformy do tego, https://www.sharetribe.com/ ( https://github.com/sharetribe/sharetribe ) -
@wojjaskula: zapytaj o budżet i powiedz, że jeśli ma na to poniżej kilkudziesięciu (z może i kilkuset) tysięcy to Ty rezygnujesz. Są ludzie, którym się wydaje, że za 10k zrobią drugie allegro, zalando, nokaut
@janiszewski152: Wycofuje się z tego na 100% , przemyślałem sprawę.
Masz racje , według mnie to projekt na kilkaset tysięcy z problematyczną przyszłością do tego jeszcze marketing który pożre jeszcze więcej.
@masterix: Jestem pewien , że nawet jeżeli budżet byłby "zadowalający" to i tak rozłożenie projektu w czasie + ilość zmiennych jakie sie pojawią zagwarantuje mi zamknięcie mojej firmy z ogromnymi długami dla podwykonawców
@wojjaskula, z tego co piszesz, sama platforma Sylius będzie wymagać zbyt dużo customowych rzeczy. Dobrze byłoby wziąć componenty/bundle, zapiąć Elastic Search i skleić to samemu, oczywiście nie zapominając o wrzuceniu w wszystko suite do BDD. W ciągu najbliższych miesięcy Sylius wyda wersję marketplace, ale raczej będzie płatna. Możliwe, że nawet będziemy mieli przyjemność ją testować. W firmie mamy masę caseów z użyciem platformy i samych bundli, gdybyś potrzebował oursourcingu/consultingu, pingnij nas