Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 944
Mój znajomy ciągle mnie zaskakuje. Jakiś czas temu otworzył restaurację. Podaje w niej gotowe dania ze słoików itp. tyle że odgrzane w mikrofali. Np. kupuje słoik gołąbków firmy swojska chata (czy jakoś tak) za 5 zł w biedronce. Sprzedaje coś takiego już jednak za 15 zł. Jedyny koszt jaki ponosi to prąd zużyty przez mikrofalowke i opłacenie pensji Pana Kazika który jest szefem kuchni, a raczej operatorem mikrofalówki oraz paru studentek które robią za kelnerki. Co najlepsze zamiast ubywać klientów to jego obroty stale rosną i na takim modelu biznesowym udalo mu się osiągnąć taki sukces że dosłownie 2 dni temu otworzył drugi lokal.
Jednak to nie jest szczyt jego możliwości. Dzisiaj zostałem zaproszony na wielki test pizzy mrożonej. Ziomek wykupił wszystkie możliwe rodzaje pizzy z okolicznych sklepów żeby wybrać te najlepsze bo chciałby powiększyć swoją ofertę właśnie o tego typu produkt.

Jeśli to wypali to chyba sam zainteresuje się gastro xD

#truestory #coolstory #gastronomia #jedzenie #gotowanie
  • 68
Jeśli to wypali to chyba sam zainteresuje się gastro xD


@vegaushp: Powiedz mi serio - ile Ty masz lat? Przecież dokładnie to co opisałeś to jest normalny sposób prowadzenia barów w Polsce od 30 lat. Takich barów są tysiące i każdy dobrze zarabia. Na tym to polega. Nie każdy bar to restauracja gdzie sami przyrządzają jedzenie. TO NORMALNE.
@vegaushp z reguły wsad nie kosztuje więcej niż 20% ceny w menu, ale spoko. nawet przy 33% dało by się prowadzić biznes pod warunkiem, że obroty będą na odpowiednim poziomie, ale przy 15 zł za porcję to nie wygląda na ceny dla każdego. bar mleczny za mniejsze pieniądze jest w stanie przygotować dwudaniowy obiad... jeżeli to twój pomysł to lepiej pomyśl nad czymś innym, bo to ci nie wypali.
@vegaushp: Aż mi się początek lat 90 przypomniał( ͡° ͜ʖ ͡°) I co to za miasto gdzie ludzie chcą płacić za coś takiego?

Poza tym może nie jestem jakimś specjalistą od biznasplanów ale nawet taki laik jak jak widzi że koszty o których wspomniałeś prawdopodobnie ledwo się kompensują z zyskami, i przy całym ryzyku prowadzenia lokalu i zatrudniania pracowników on pewnie ma z tego pensję pracownicy biurowej/sekretarki,