Wpis z mikrobloga

Trochę bieda i mało poważne jest to, że tak duża firma pobiera prowizję za zapłacenie kartą w sklepie - kupowałem dzisiaj ram, płatność kartą, a Pan do mnie ze to bedzie złotówkę i grosz więcej bo naliczana jest prowizja i w sumie to poleca płacić gotówką na przyszłość żeby nie płacić prowizji.

Macie Wy RiGCz @x-kom? To w ogóle zgodne z prawem i przepisami usługodawcy? #prawo #informatyka #banki #bankowosc #komputery

Aha, na tym zdjęciu widać łysego ziomeczka robiącego zdjęcie - też mało profesjonalne, zupłenie jak te pobieranie prowizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_61prLh83ZxUgoLjKDQeLjXSiy6CTI1Xs.jpg
  • 92
@Lapidarny: Nie wiem czy to legalne. Mi się też to nie podoba.

@Anaris: Z tego co wiem komputronik jest sporym dostawcą sprzętu dla x-kom i to tyle. Często ceny między tymi dwoma sklepami za te same produkty są w sporych różnicach. Czasem w jednym jest taniej w drugim drożej.
Znajomy znajomego z poznańskiego światka IT i tak szła ta legenda że x-kom ma towar w większości od komputronika.

Co do
@Dyktus: Tak własnie myślałem, same domysły. Komputronik ma jakieś centrum logistyczne i wiele innych sklepów zamawia w ich hurtowaniach.

Często ceny między tymi dwoma sklepami za te same produkty są w sporych różnicach. Czasem w jednym jest taniej w drugim drożej.


To nie udowadnia ani nawet nie sugeruje kompletnie niczego
@asurbanipal_:

a jak jakakolwiek osoba widzi cie na ulicy to sprzedaje ci jednego kopa, w koncu jeden kop to niewiele zeby krecic afere?


Co za zbieg okoliczności, intelektualna biedota i odwołania do przemocy fizycznej. czemu mnie to nie dziwi?
@Dyktus: Gościu, przez takie podejście jak twoje "Ktoś oferuje produkt po wyższej cenie niż konkurencja więc jest oszustem i złodzieje" upadają kraje. Wystarczy że tam nie będziesz kupował, nie trzeba do tego dołączać pogardy dla najnormalniejszej w świecie czynności jaką jest wymiana dóbr.
@asurbanipal_: Dziecko, to nie jest nawet analogia. W jednej sytuacji masz wybór metody płatności, do której nikt cie do niczego nie zmusza. W twoim natomiast jest po prostu nieuzasadniona przemoc fizyczna.
@webdruid Wiele sklepów wyłącza prawo do korzystania z rękojmi dla kupujących w ramach działalności gospodarczej i x-com nie jest jakimś wyjątkiem.

@Anaris Jest, o ile sprzedający wyraźnie nie zastrzegł, że prawo do korzystania z rękojmi jest dla przedsiębiorców wyłączone.
@vegetassj1 a czego się spodziewales? Jak powiem otwarcie że pierwsze hajsy były z piracenia płyt to można mnie pozwać. Ups powiedziałem to.

Ale to i tak zaslyszane gdzieś od znajomego którego ojciec w tym siedział a potem i w pace, we wczesnych latach 90. Nie wiem na ile to prawda.
@virusriddle: To wlasnie o tym mowilem wyzej - zwał jak zwał, kombinowanie i tyle :) Naliczanie za platnosc kartą prowizji i robienie sztucznych rabatów byle tylko nie nazwac prowizji za platnosc kartą "prowizją" a "ofertą" :>
@Lapidarny: Prowizja dla firmy obsługującej płatność kartą jest na poziomie 0,5%-1% + wynajem każdego terminala kilkadziesiąt zł/mies. Pomińmy już koszt wynajmu, ale patrząc na samą prowizję to przy zakupie elektroniki, na której marże są często bardzo małe, ten dodatkowy procent potrafi być dużą częścią zysku.

Patrząc z innej strony- to bardzo sensowne, że firma daje możliwość wyboru płatności na zasadzie: "my i tak zarobimy tyle samo, a ty możesz sobie wybrać
@Lapidarny Właśnie ostanio coraz więcej osób mini tym mówi że za płatność kartą jest prowizja pobierana. Może boją się że będziesz robił chargeback przez operatora jak by coś było uszkodzone :) Pytanie do Visa i Mastercard czy oni o tym wiedzą.