Wpis z mikrobloga

Jest sobie taki FP zwany świadomy konsument, ma ponad 250 tys. obserwujących. Dodali jakiś #rakcontent o przymusowych szczepieniach, który akurat skomentowałem w stylu: "Stwórzcie sobie jakąś antyszczepionkową oazę i dajcie znać za kilka pokoleń jak było". Po kilku minutach dostaję poniższą wiadomość od admina ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety nie mogłem mu odpowiedzieć, a chciałem pogratulować PR over 9000.
Pobierz spetz - Jest sobie taki FP zwany świadomy konsument, ma ponad 250 tys. obserwujących....
źródło: comment_BsehKxDtiQB30Ci7DQF0VyG0fbfJkiah.jpg
  • 109
@martwy_kotek ale nie traktuj kazdego obywatela jak Karyne spod zabki. Znajomi, ktorych przekonałem to nie debile. Nie znali odpowiedzi to zadaja pytania. Ale jak ktos zadaje logiczne pytanie dotyczace skuteczności szczepien (chociazby na wykopie), to dostaje milion minusow, wykopki z niego szydza i porownuja do mordercy. Jaka jest reakcja takiej osoby? Chyba nie musze mówić

Skoro kazdy proszczepionkowiec na wykopie zachowuje sie jak autystyczne pepe "reeeeeeeee" to nie dziwie sie, ze antyszczepionkowcy
@martwy_kotek nie nadążam odpisywac.

1. Nie ma epidemii.
2. Nie slyszalem o smiertelnych przypadkach Odry (nie interesuje sie tym na bieżąco), wiec pozwol, ze sie nie wypowiem.

Ale to jest jedyna wada jaka widze w szczepionkach. Serio, jedyna. Z uwagi na ich wysoka skuteczność nie potrafimy leczyc takich chorob. Potrafimy zapobiegac, ale nie wiemy co robic w przypadkach wystapienia takich chorob. Cos za cos niestety.
@spetz wyszczepialnosc na poziomie 99 procent jest juz wystarczajaca. Zazwyczaj ten jeden procent nie ma duzego wplywu. Tak jak pisalem wczesniej, przymus szczepien spowoduje tylko podskoczenie statystyki do 100 procent. Faktyczna wyszczepialnosc bedzie duzo nizsza.
@spetz: z tym fp była kiedyś aferka. Były fp „biała lista zakupów” i „czarna lista zakupów”, które prowadziła wspólnie grupka osób. Ktoś z tej grupki jednak się wyłamał i zmienił w „Czarnej” dostęp tylko dla siebie, przez co były publiczne kłótnie na obu fp. I teraz ten człowiek zmienił nazwę na „świadomy konsument” i sam prowadzi tę już mało wiarygodną stronę. ( )
Znajomi, ktorych przekonałem to nie debile.


@wtchr: a wiec dotad nie przekonałeś zadnego debila. A to wlasnie na nich sa nakazy, bo ich przekonać sie nie da. Czyli twierdzisz ze trzeba edukować tych, których jeszcze nie próbowałeś edukować i rzucasz sie ze to na pewno możliwe
jeżeli nie chcesz się zaszczepić czy tam swojego guwniaka, to ja nie chcę przebywać w takim towarzystwie.


@spetz: Przecież jeśli jesteś zaszczepiony to nic ci nie grozi. Czyżby jednak brak wiary w zbawienne działanie szczepionek?