Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jakim wieku zrozumieliście że korwinizmy czy inne #!$%@? balcerowicza/petru to #!$%@? oszustwo a polscy przedsiębiorcy to nie żadni nękani przez rząd łaskawi chlebodawcy tylko sarmaccy poganiacze chłopów którzy ciągle tylko narzekają "hurr wysokie podatki koszta pracownicy nieroby durr"?

#zalesie #praca #pracbaza #januszebiznesu #ekonomia #gospodarka #polska #4konserwy #neuropa #polityka #rynekpracy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 19
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Coś dobrego to zrobił Wilczek. Balcerowicz po prostu zaczął wprowadzać takie prawa, żeby zadowolić swoich zagranicznych mocodawców oraz organizował spotkania z "lobbystami", aby odpowiedni inwestor mógł uzyskać co chciał. Nasze politykoidy za łapówkę 10 000 USD (na początku) dostawały kilkumiesięcznych orgazmów, a Niemiec, Francuz czy Holender tylko się uśmiechał pod nosem...
@Aradan no, rano jadę na Ukrainę. Ja widzę naocznie jak te reformy nic nie dały. Z galopujaca inflacja i ustawa Wilczka by gowno dała.

Przypominam, że startowalismy z poziomu lekko niżej niż Ukraina, a co teraz tam jest? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Aradan: Wiadomo, że Wilczek wprowadził lepsze zmiany, ale też nie pisałbym z całkowitą pewnością, że Balcerowicz walił #!$%@?. Jego kadencja nie była całkowicie do dupy. Miał dobre pomysły, nie wszystkie wypaliły także ze względu na uwarunkowania w jakich były wdrażane na które sam Balcerowicz nie miał zbytnio wpływu.

Hasło Balcerowicz musi odejść przyjęło się nad wyraz dobrze ale wg mnie w III RP nie mieliśmy bardziej kompetentnego ministra finansów. Na pewno
@fierce: Balcerowicz oczywiście pilnował interesu swoich mocodawców (gdyby zrujnował możliwości zarobku dla tych ludzi, to byłby kolejną ofiarą seryjnego samobójcy), a nasi oligarchowie musieli przyjąć postawę służebną wobec zagranicznych podmiotów, gdyby nasza oligarchia nie miała nad sobą nikogo, to bylibyśmy w dokładnie takiej samej sytuacji jak Ukraina, cały biznes byłby w rękach kilku troglodytów. Pewien czynnik odegrał też to, że Polacy nie byli aż tak zsowietyzowani, więc kultura korupcyjna nie była
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
Balcerowicz dla mnie to bardziej agent wpływu niż ekonomista. Zakładam, że żadna z jego reform nie jest jego autorstwa, on po prostu wprowadzał to, co otrzymał. Zresztą widać też intelektualny poziom jego "dziedzica". Tak, jak pisałem wyżej on też nie grał specjalnie na zrujowanie Polski, on po prostu starał się wykosić lokalną konkurencję.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

I jeszcze:

In Poland, as in many other former communist countries, deindustrialisation occurred rapidly in the years after the fall of communism in 1989, with many unprofitable industries going bankrupt with the switch to market economy, and other state-owned industries being destroyed by a variety of means, including arbitrarily changed credit and tax policies. The deindustrialisation in Poland was based on a neoliberalism-inspired doctrine (systemic transformation according to the requirements
@fierce: Mieszkalem na Ukrainie. Tam wchodziło wiele czynników pod uwagę dlaczego skończyło się tak, a nie inaczej m.in. służby jeszcze silniejsze i brutalne niż u nas. Balcerowicz nie poprawiłby niczego, u nas uwalił mały biznesu więc nie mów, że w 100% super ekonomista. Może dla zachodnich korpo to się zgodzę.
@AnonimoweMirkoWyznania Moze jestes zbyt stary i za bardzo sie boisz zmian, typowo polskie podejście wystarczy postraszyc takich jak wy i mozna sterowac wami jak barany. Sam bym chciał otworzyć warsztat samochodowy w przyszłości, ale przez ZUS można zbankrutować, trzeba go płacić mimo czy się ma przychody czy nie. Zabierają Ci w #!$%@? kasy z wypłaty, idziesz do sklepu zabierają Ci kolejne pieniądze i ile Ci z tego zostaje?
@AnonimoweMirkoWyznania: W żadnym, bo prawda jest prawdą niezależnie od mojego wieku i tego czy trafiłem na dobrego pracodawcę, czy złego. Prawda jest taka, że mali i średni przedsiębiorcy są nękani, a gdyby mieli jeszcze kropka w kropkę wypełniać narzucone normy czy polecenia, to już w ogóle nie byliby w stanie prosperować. Co innego duże firmy czy korpo.