Wpis z mikrobloga

jaki polecacie makaron do spaghetti level wyżej od Lubella itp.? Jakaś konkretna firma? Będę kupować w sporym Carrefour ( #poznan ), widziałem też niedaleko sklep z kuchnią świata, więc też coś może tam być, ew. może ktoś wie czy w Posnani znajdę coś ciekawego.
#gzw #gotujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
@Portando: @Dolan: ostatnio na jakimś kulinarnym kanale widziałem wywód o makaronach i ktoś polecał by coś lepszego spróbować, ale bez konkretów, a jak już robię to mogę zapłacić te 10-15 zł zamiast 3 jeżeli dostanę coś smacznego :)
  • Odpowiedz
@grastanislaw: Bardziej różnica jest w samej strukturze. Tanie makarony mają bardziej płaską powierzchnię przez co sosy się ich dobrze nie trzymają. Nawet zwykłe spaghetti powinno być na tyle chropowate by utrzymać ten sos na sobie, a nie wszystko Ci się ześlizguje i jesz prawie suchy makaron a sos zostaje na talerzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@grastanislaw

ostatnio na jakimś kulinarnym kanale widziałem wywód o makaronach i ktoś polecał by coś lepszego spróbować, ale bez konkretów, a jak już robię to mogę zapłacić te 10-15 zł zamiast 3 jeżeli dostanę coś smacznego :)


Nie na większych różnic w makaronach za 15 zeta a tych za 5-6. Przy poprawnym ugotowaniu i dobrym sosie, to po prostu szkoda czasu. Osobiście że spaghetti polecam ten [pic rel]. Dobrej jakości, nie jest
  • Odpowiedz
@grastanislaw: ostatnio zamiast klasycznego spaghetti wolę makaron bucatini. Jest nieco grubszy i ma dziurkę w środku. Do bolognese czy carbonary pasuje idealnie. Ostatnio kupiłem firmy Vaillant, coś ok. 5 zł z Lidlu albo Kauflandzie i jest bardzo dobry. Kupiłem kilka razy jakieś droższe i niby lepsze, ale wielkiej różnicy nie ma, czasem nawet że wskazaniem na te dużo tańsze.
  • Odpowiedz