Wpis z mikrobloga

Ale odnieś się do tego klipu. Tam nie ma treści katolickich więc propaganda ci nie grozi.


@RuskiAgent1917: Zero treści. Ja jestem zdania, że tak długo jak chrześcijanie mają obowiązek nawracania tak długo taki obowiązek mają ateiści. Leżałem w szpitalu i ksiądz się do mnie #!$%@?ł, chyba moją osobę potraktował jak wyzwanie. Odpuścił sobie dopiero gdy poszedłem do sali obok i zacząłem innym pacjentom mówić żeby przestali wierzyć.
@lakukaracza_ tylko różnica jest taka, że Ty poszedłeś do sali obok "nawracać" a kapłani często na kilka, kilkanaście lat opuszczają ojczyznę żeby w ekstremalnych warunkach przekonywać ludzi do swojej wiary. Skoro według Ciebie ateiści też powinni uświadamiać ludzi to dlaczego żaden nie pojedzie choćby na taką Syberię?
Po drugie chciałbym się dowiedzieć co kierowało Tobą kiedy chciałeś uświadomić tych biednych ludzi z sali obok. Kapłan nawraca bo wierzy, że jeśli się nie nawrócisz po śmierci nie czeka Cię nic dobrego. Ty przekonujesz ludzi do ateizmu żeby #!$%@?ć Kościołowi i kapłanom?
@lakukaracza_: Zanim się nawróciłem, byłem gimbo ateistą ( tak się złożyło, że w gimnazjum) przez rok. Później przez prawie 9 lat byłem ateistą,a później agnostykiem. Dla mnie różnica jest taka. Jako gimbo traktujesz wierzących jako gorszy, a sam uważasz się za lepszą osobę. Musisz wszędzie wtrącić, że nie wierzysz i się tym podniecasz i często sam podsycasz oliwę do ognia mówiąc, że nie ma Boga - mimo, że nikt o to
@lakukaracza_ Ja stosuję prostą zasadę, mianowicie nie dyskutuje na temat wiary póki ktoś nie zacznie mnie bezczelnie przekonywać że jego religia jest super i najlepsza, a nawet wtedy mówię osobom które starają się mnie nawrócić że nie chcą ze mną rozmawiać na ten temat ponieważ zniszczę im światopogląd, a kiedy to nie skutkuje to niszczę ich światopogląd ( ͡º ͜ʖ͡º)