Wpis z mikrobloga

Ale odnieś się do tego klipu. Tam nie ma treści katolickich więc propaganda ci nie grozi.


@RuskiAgent1917: Zero treści. Ja jestem zdania, że tak długo jak chrześcijanie mają obowiązek nawracania tak długo taki obowiązek mają ateiści. Leżałem w szpitalu i ksiądz się do mnie d---------ł, chyba moją osobę potraktował jak wyzwanie. Odpuścił sobie dopiero gdy poszedłem do sali obok i zacząłem innym pacjentom mówić żeby przestali wierzyć.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ tylko różnica jest taka, że Ty poszedłeś do sali obok "nawracać" a kapłani często na kilka, kilkanaście lat opuszczają ojczyznę żeby w ekstremalnych warunkach przekonywać ludzi do swojej wiary. Skoro według Ciebie ateiści też powinni uświadamiać ludzi to dlaczego żaden nie pojedzie choćby na taką Syberię?
  • Odpowiedz
Po drugie chciałbym się dowiedzieć co kierowało Tobą kiedy chciałeś uświadomić tych biednych ludzi z sali obok. Kapłan nawraca bo wierzy, że jeśli się nie nawrócisz po śmierci nie czeka Cię nic dobrego. Ty przekonujesz ludzi do ateizmu żeby d---------ć Kościołowi i kapłanom?
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Zanim się nawróciłem, byłem gimbo ateistą ( tak się złożyło, że w gimnazjum) przez rok. Później przez prawie 9 lat byłem ateistą,a później agnostykiem. Dla mnie różnica jest taka. Jako gimbo traktujesz wierzących jako gorszy, a sam uważasz się za lepszą osobę. Musisz wszędzie wtrącić, że nie wierzysz i się tym podniecasz i często sam podsycasz oliwę do ognia mówiąc, że nie ma Boga - mimo, że nikt o
  • Odpowiedz
  • 7
@lakukaracza_ Ja stosuję prostą zasadę, mianowicie nie dyskutuje na temat wiary póki ktoś nie zacznie mnie bezczelnie przekonywać że jego religia jest super i najlepsza, a nawet wtedy mówię osobom które starają się mnie nawrócić że nie chcą ze mną rozmawiać na ten temat ponieważ zniszczę im światopogląd, a kiedy to nie skutkuje to niszczę ich światopogląd ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz