Wpis z mikrobloga

Kiedy zaczynałam wchodzi w dorosłość cieszyłam się, że mieszkam w tym państwie. A teraz? Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji. Ale myślę sobie no ok, gdy będę potrzebowała wezmę wolne w pracy, wsiądę w samolot i za kilka godzin będę w Pradze czy w Berlinie. A teraz nie wezmę wolnego w pracy, bo przez zakaz handlu w niedzielę nie będę miała pracy. Znaczy będę, jako kelnerka na umowę zalecenie, bo kelnerzy nie mają rodzin. Teraz już wiem że muszę wyemigrować i będę do końca życia #!$%@? emigrantem mówiącym z akcentem. Bo zabierają mi możliwość normalnego życia tutaj. Czy ja i inni młodzi ludzie żeśmy im coś #!$%@? zrobili, że tak nas gnoją na każdym kroku? #gorzkiezale #polska #emigracja
  • 250
@Cerberon są. wystawiane przez jakiegoś lekarza z Wenezueli, albo innego dalekiego kraju. wg prawa unijnego, recepty międzynarodowe mogą zostać wydrukowane i podpis wydrukowany ma taką samą moc, jak ten zwykły. także bez problemu powinni dać w aptece, chyba, że wymyślą klauzulę sumienia. czytałam co prawda, że jest jakaś luka, pozwalająca uznać, że te recepty są nielegitne, ale znam z życia historię, że wszystko poszło ok xD
@MinnieMouse0 mouse Co ci kto zabrał, bo nie rozumiem twojej logiki? Antykoncepcja z tego co wiem jest tak samo dostępna jak była, wolne też będziesz sobie mogła wziąć, a jako kelnerka zakaz handlu cię nie dotyczy, jeśli ci to też nie pasuje to zmień pracę na inną, po co ten ból dupy? Dorośnij dziecko, i zacznij myśleć za siebie zamiast bezmyślnie powtarzać to co inni..
@MinnieMouse0: Ojj przestań się mazać. Znajdź sobie jakiegoś prawilnego Sebe wyklętego, zróbicie ze 3-4 bachory i na socjalu będziesz miała eldorado bo przecież Jarek i Beatka uwielbiają takich patósków.

Aha czyli na samolot + skrobanke co bez wczesniejszej rezerwacji wyniesie pewnie z 3k € Cie stac ale zakaz handlu sprawi ze umrzes z glodu?


@CiemnaStronaNiemocy: No bo #!$%@? to jest może wyższa konieczność deklu? xD Jakby ci lekarze powiedzieli "10
Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji. Ale myślę sobie no ok, gdy będę potrzebowała wezmę wolne w pracy, wsiądę w samolot i za kilka godzin będę w Pradze czy w Berlinie.


@MinnieMouse0: XDDD

Kto i ile ci zapłacił za ten wpis? Nie wiem jak tobie, ale mi dostępu do antykoncepcji nikt nie zabrał. Jak tylko kończą mi się tabletki, idę do położnej i w 5 minut dostaję receptę na nowe.