Wpis z mikrobloga

Kiedy zaczynałam wchodzi w dorosłość cieszyłam się, że mieszkam w tym państwie. A teraz? Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji. Ale myślę sobie no ok, gdy będę potrzebowała wezmę wolne w pracy, wsiądę w samolot i za kilka godzin będę w Pradze czy w Berlinie. A teraz nie wezmę wolnego w pracy, bo przez zakaz handlu w niedzielę nie będę miała pracy. Znaczy będę, jako kelnerka na umowę zalecenie, bo kelnerzy nie mają rodzin. Teraz już wiem że muszę wyemigrować i będę do końca życia #!$%@? emigrantem mówiącym z akcentem. Bo zabierają mi możliwość normalnego życia tutaj. Czy ja i inni młodzi ludzie żeśmy im coś #!$%@? zrobili, że tak nas gnoją na każdym kroku? #gorzkiezale #polska #emigracja
  • 250
  • Odpowiedz
@fotiks: w Szkocji idziesz do apteki, zabieraja Cię do małego pokoju i robią krótki wywiad zdrowotny, informują o niebezpieczeństwach itd. całość trwa max 15min i nie trzeba się umawiać.
  • Odpowiedz
i będę do końca życia #!$%@? emigrantem mówiącym z akcentem


@MinnieMouse0: Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć to nie będziesz. A nawet jak przez pierwsze lata będzie to i tak każdy będzie miał to w dupie. Za granicą obcokrajowiec to taki sam człowiek "jak swój". Wiem, bo niedawno wyjechałem. To była jedna z moich najlepszych decyzji w życiu! Szczerze polecam ten styl życia ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: #!$%@?, tówj post brzmi jak prawacki chochoł xD
rózówa antykoncepcje hormonalną kupuje normalnie
skrobanki i tak sie nadal wykonuje - słowo klucz - ginekologia próżniowa
Co do handlu w niedziele to mi w sumie wsio XD z jednej strony i tak nie robie zakupów w ten dzien, ale z drugiej wolność polega na dawaniu wyboru, a nie decydowaniu za kogoś.
Czekam na wolne w niedziele dla branży energetycznej XD
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: widzę że zabolało, a jedyna twoja odpowiedź to buńczuczne sugerowanie że czegoś nie zrozumiałem, też bardzo dorosłe podejście, widzę że masz odpowiednie nastawienie do wyjazdu na emigrację, powodzenia!
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: OP-ka używa standardowych argumentów dzisiejszej opozycji, które daje się zaorać w 3 minuty. I tak wygląda cała walka opozycji z obecnym rządem. Pokrzyczą, po czym zostają strollowani przez kolesia, co czyta atlas kotów. To tyle jeżeli chodzi o #polityka.

Inną sprawą jest to, że ludzie chcą (albo tak mówią, żeby większa drama była) z Polski emigrować z takich powodów, a nikt nie wspomina, że w Polsce
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Nie zabrali ci morderco antykoncepcji tylko zabrali ci możliwość mordowania dzieci, to raz.
Dwa, interwencja państwa w sprawach, które podpasowują sie pod dylemat więźnia jest jak najbardziej słuszna, uważam jednak że powinno to się odbywać na poziomie samorządowym.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: no widzisz, to co z twojego punktu widzenia jest krzywdzące, wygląda zupełnie inaczej z szerszej prespektywy:
https://i.redd.it/xdh46q2rstpy.jpg
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/klucz/51912701/$FILE/3494_rys2.jpg
http://pu.i.wp.pl/k,NTU0MDI1ODksODEwMDU4,f,682477_ludnosc_polski_ogole_medium.jpg
po prostu za te 20-30 lat może nie być już ani polaków, ani Polski :) dlatego masz dwa miliony ukraińców, dlatego jest 500+, dlatego zakazy aborcji
oczywiście najlepiej byłoby gdyby ludzie zaczęli więcej zarabiać i sami z siebie zaczęli mieć więcej dzieci, ale ponieważ najwięksi pracodawcy są zagraniczni to zatrudniają polaków tylko i wyłącznie ze względu na niskie koszty więc jeśli płace pójdą w górę nikt nie będzie chciał otwierać tutaj oddziałów ani zlecać pracy polskim podwykonawcom tylko ucieknie do Rumunii(polecam sprawdzić przyrost PKB Rumunii po
DROPTABLEusers - @MinnieMouse0: no widzisz, to co z twojego punktu widzenia jest krzy...

źródło: comment_FZqtmkoY6lcikn9e2N8RyFbX9itXhTnE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Cywilizowany człowiek nie odczuwa braku prawa do zabijania innych ludzi. Katol - i owszem. W zamian katol będzie bronił zlepku komórek bez systemu nerwowego xD


@andrzejcebula_reload: to czy ktoś jest katolem czy nie to mnie to #!$%@?. Ja chce mieć prawo do legalnego usuwania / eksterminowania ludzi, którzy staną mi na drodze.
  • Odpowiedz
@DROPTABLEusers: Polska to przecież państwo opiekuńcze więc trzeba opiekować się pieniędzmi podatników, żeby przypadkiem nie wydali ich poza granicami naszego kraju, wydaje mi się, że właśnie tego boją się rządzący, że zarabialibyśmy na poziomie zachodniej Europy a polak z pieniędzmi i polskim podejściem do życia byłby niebezpieczny dla budżetu bo wydawałby na podróże, droższe samochody, które ściągałby sobie zza granicy albo kupowałby w szarej strefie bo taniej a podatki to
  • Odpowiedz
@CiemnaStronaNiemocy: @MinnieMouse0:
Do zarzutki warto dodać coś o posiadaniu broni np:

chore państwo nie pozwala na antykoncepcję ani refundowane usunięcie ciąży, a jak chcę wdrożyć PLAN B to nic z tego, bo nawet nie mogę na osiedlowym bazarze kupić broni palnej, tak jak w każdym normalnym - powtarzam - normalnym kraju jak Brazylia czy Meksyk
  • Odpowiedz