Wpis z mikrobloga

Kiedy zaczynałam wchodzi w dorosłość cieszyłam się, że mieszkam w tym państwie. A teraz? Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji. Ale myślę sobie no ok, gdy będę potrzebowała wezmę wolne w pracy, wsiądę w samolot i za kilka godzin będę w Pradze czy w Berlinie. A teraz nie wezmę wolnego w pracy, bo przez zakaz handlu w niedzielę nie będę miała pracy. Znaczy będę, jako kelnerka na umowę zalecenie, bo kelnerzy nie mają rodzin. Teraz już wiem że muszę wyemigrować i będę do końca życia #!$%@? emigrantem mówiącym z akcentem. Bo zabierają mi możliwość normalnego życia tutaj. Czy ja i inni młodzi ludzie żeśmy im coś #!$%@? zrobili, że tak nas gnoją na każdym kroku? #gorzkiezale #polska #emigracja
  • 250
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0 xD przecież prywatnie to mogą cię przyjąć praktycznie odrazu, nawet są dyżury i w nocy można znaleźć, ba, chyba nic się nie zmieniło i recepte moze wystawić dowolny lekarz, rodzinny, kardiolog itd. no i możesz iść wcześniej po receptę, kupić tabletkę i trzymać na wszelki wypadek. Sam nie popieram tabletek na receptę ale w taki sposób osmieszasz ten problem.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Przykro mi, ale może kiedyś się poprawi w tym debilnym kraju
@Klepajro: Każdy musi być wyuczony? Niekiedy człowiek chce po prostu być kelnerem i nit mu tego nie powinien zabraniać, a państwo powinno starać się zapewniać każdemu obywatelowi jak najlepsze warunki, a nie kopać go w dupę
  • Odpowiedz
  • 3
@MinnieMouse0: nie przesadzaj, zawsze znajdzie się lekarz który wypisze receptę. Albo zrobi skrobankę. A co do utraty pracy no to też nie będą zwalniać ludzi.
Kiedyś też #!$%@? się na politykę ale teraz po prostu "robię swoje".
  • Odpowiedz
  • 0
@Flidd Prawko warto mieć ale bez doświadczenia nie licz że znajdziesz szybko pracę a co za tym idzie będziesz brał to co jest a nie to co chcesz :) więc kasę na c+e przeznaczylbym na wyjazd za granicę a w międzyczasie jeszcze może 5 razy Ci się odmieni to co chcesz robic w zyciu. Jeśli dalej będziesz chciał być kierowcą to możesz za kilka miesięcy zjechać do pl, ogarnąć sobie prawko i
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Znalazłaś się w dobrze zaplanowanym polskim clinchu. Zobacz przez zakaz w niedziele stracisz pracę, bo jesteś kiepska i bardziej obrotna koleżanka ogarnie za was dwoje. Stać cię nie będzie na okazyjne prucie się poza związkiem, bo aborcja jest nielegalna, a roboty nie ma więc nie będzie samolotu i skrobu, skrobu. W związku z tym weźmiesz udział w wyścigu po cebulaka, aby urodzić i wychowywać gówniaka (na lepszego chłopa nie licz
  • Odpowiedz
ja również chciałbym mieć prawo do tego, aby sobie zamordować kogoś, kogo nie lubię albo aktualnie utrudnia moje plany życiowe. Różnica jest taka, że ja nie biegam z tym po ulicach wrzeszcząc że ktoś pozbawił mnie moich praw podstawowych.


@MirekVonKapusta: i to jest różnica między moralnością katolicką a tą prawdziwą. Statystyczny katol wie, że musi być trzymany za mordę bo sam nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami a jakiekolwiek
  • Odpowiedz
  • 33
@MirekVonKapusta nie trzeba lecieć zagranicę pi tabletkę po. dostajesz ją na receptę, w internecie masz listę, a jakich miastach bez problemu ja wypisują. a jak żal ci kasy na lekarza prywatnego, albo czasu, to Womanonwaves wysyła w 5minut receptę międzynarodową, która mają nakaz przyjąć w aptece.
  • Odpowiedz
@Lanza Prawo tu dostanie za darmo ze środków unijnych i do tego dadzą staż na ogarniecie tematu a juz od polowy grudnia trzeba pytać, bo z tego co wiem to juz załatwione środki na to tylko muszą cos tam jeszcze ogarniać wiec wszystko ruszy po nowym roku pewnie... A doświadczenie złapie w podwójnej obsadzie tu u nas w kraju, żebym miał łatwiej za granicą ;)
  • Odpowiedz
A teraz nie wezmę wolnego w pracy, bo przez zakaz handlu w niedzielę nie będę miała pracy. Znaczy będę, jako kelnerka na umowę zalecenie, bo kelnerzy nie mają rodzin


@MinnieMouse0: zdecyduj się. Albo stracisz pracę albo nie bo sens tego wpisu jest problematyczny
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Taka ciekawostka tylko, bo nie kazdy wie. Ale w liberalnej Anglii, tez nie mozna sobie od strzala kupic tabletki dzien po. Jedyna roznica jest taka, ze albo umawiasz sie na spotkanie z lekarzem, pielegniarka lub farmaceuta i pyta cie o:
The doctor or nurse you see may ask for the following information:
when you have had unprotected sex in your current menstrual cycle
the date of the first day of
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0 Co Ty gadasz. Jeśli skrobanka i pigułka "po" to dla Ciebie jedyna metoda na wpadkę to pozdrawiam.
Ja mam jedną awaryjną pigułkę, bezpłatnego lekarza na którego nie muszę czekać i na tyle inteligentne życie seksualne że nie muszę się uciekać do żadnej z metod usuwania ciąży. Proponuję po prostu rozsądek, nie da się ukryć że zakaz aborcji i zakaz pigułki po bez recepty trochę utrudnia ale nie pieprz że nie mamy
  • Odpowiedz