Wpis z mikrobloga

Kiedy zaczynałam wchodzi w dorosłość cieszyłam się, że mieszkam w tym państwie. A teraz? Najpierw państwo zabrało mi dostęp do antykoncepcji. Ale myślę sobie no ok, gdy będę potrzebowała wezmę wolne w pracy, wsiądę w samolot i za kilka godzin będę w Pradze czy w Berlinie. A teraz nie wezmę wolnego w pracy, bo przez zakaz handlu w niedzielę nie będę miała pracy. Znaczy będę, jako kelnerka na umowę zalecenie, bo kelnerzy nie mają rodzin. Teraz już wiem że muszę wyemigrować i będę do końca życia #!$%@? emigrantem mówiącym z akcentem. Bo zabierają mi możliwość normalnego życia tutaj. Czy ja i inni młodzi ludzie żeśmy im coś #!$%@? zrobili, że tak nas gnoją na każdym kroku? #gorzkiezale #polska #emigracja
  • 250
  • Odpowiedz
Ciekawe jest to, że wpis zaplusowali, wydawałoby się, inteligentni ludzie jak @creativepl czy @marcin- też latacie do berlina po antykoncepcję?


@reasonable: Jak korzystałem to jeszcze była legalne, teraz mi nie grozi wiec się nie zastanawiałem co bym robił gdybym potrzebował. Powinna być legalna tak jak była chyba oczywiste
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Trochę #!$%@? ambicji i godności. Jeśli jakiś rząd robi Ci pod górkę to ze skowytem uciekasz z kraju czy bronisz swojej ojczyzny? Poza tym, że ograniczenia co do pracy i zarobków są tylko w Twojej głowie to co mieli powiedzieć Twoi przodkowie, którzy znosili trudy wojny o niepodległość, zaborów, etc i nie wyrzekli się ojczyzny? Gdyby mieli takie nastawienie jak Ty pewnie mówiłabyś po niemiecku. Z idealnym niemieckim akcentem.
  • Odpowiedz
@Furiat tylko zachowaj skalę, korporacji jak Ikea jest tylko kilka na całym świecie. To że takich nie ma w Polsce nie oznacza klęski.
No i jeszcze kwestia ceny jaką trzeba było zapłacić za budowanie potęgi Siemensa, jedni nie mieli nic przeciwko na sile roboczej pochodzącej z obozów a inni mu by mogli mieć.kwestia oceny.
Że znanych firm to na pewno stocznie, Pesa, jakieś militarne ale to nie znam się na tym
  • Odpowiedz